Práce snů! Chlapec si vydělává hraním s hračkami miliony

jaz
16. 2. 2015 12:00
Rozbalování hraček na YouTube se stalo velkým byznysem. Z dětí se stali bohatí internetoví recenzenti.
Foto: YouTube

Praha – Evan je na serveru YouTube velkou hvězdou. Od svých pěti let natáčí se svým otcem Jaredem videa, na kterých rozbaluje novinky ze světa herního průmyslu, hraje si s nimi a divákům sděluje své dojmy a tipy, jak si danou věc co nejvíce užít.

Videa, na kterých se začala podílet i jeho mladší sestra Jillian, mají více jak jeden milion odběratelů a přes miliardu zhlédnutí. Díky úspěšnému projektu si tak podle odhadů dokáže chlapec, který vystupuje pod přezdívkou EvanTube vydělat přes milion dolarů za rok.

Evan natáčí videa od pěti let. | Video: YouTube

Evan ale není jediným malým internetovým recenzentem, který dostává od výrobců hraček nabídky na natáčení reklam. Pod přezdívkou KittiesMama vystupuje i 12letá Emma, kterou rodiče natáčejí při každodenních činnostech, jako jsou mimoškolní aktivity, nákupy nebo narozeninové oslavy společně s jejími sourozenci. Emma si pak také hraje s oblíbenými hračkami a dává divákům tipy.

Přestože má tento byznys velký úspěch, rodiče nechtějí zveřejňovat celá jména svých YouTube hvězd, protože nechtějí ohrozit bezpečnost. Také odmítají zveřejňovat příjmy, které jim z videí dětí plynou.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy