Demokracie je nesmysl, tvrdí ve válečné hře Kevin Spacey

Magazín Magazín
2. 5. 2014 12:24
Nové pokračování jedné z nejúspěšnějších videoherních značek historie se bude odehrávat v blízké budoucnosti.
Foto: YouTube

Video – Vývojářské studio Activision včera oficiálně představilo první trailer nového pokračování akční hry Call of Duty: Advanced Warfare. Děj válečné hry je zasazen do blízké budoucnosti a pohrává si s myšlenkou, jak by vypadal svět, kdyby o jeho fungování rozhodovaly peníze a moc soukromých vojenských organizací.

Call of Duty: Advanced Warfare trailer
Call of Duty: Advanced Warfare trailer | Video: YouTube

"Demokracie? Lidi nepotřebují demokracii, oni ji ani nechtějí! Amerika se snaží zavádět demokracii už celé století, ani jednou to nefungovalo," promlouvá v úvodu ukázky americký herec a držitel Oscara Kevin Spacey, který je tak jednou z hlavních hvězd nového pokračování Call of Duty.

První hra ze série Call of Duty vyšla v roce 2003, od té doby vzniklo již devět pokračování. Posledního dílu Call of Duty: Ghosts se vloni prodalo po celém světě téměř 20 milionů kopií. Vydání novinky Advanced Warfare je zacíleno na letošní vánoční trh.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy