Demokracie je nesmysl, tvrdí ve válečné hře Kevin Spacey

Magazín Magazín
2. 5. 2014 12:24
Nové pokračování jedné z nejúspěšnějších videoherních značek historie se bude odehrávat v blízké budoucnosti.
Foto: YouTube

Video – Vývojářské studio Activision včera oficiálně představilo první trailer nového pokračování akční hry Call of Duty: Advanced Warfare. Děj válečné hry je zasazen do blízké budoucnosti a pohrává si s myšlenkou, jak by vypadal svět, kdyby o jeho fungování rozhodovaly peníze a moc soukromých vojenských organizací.

Call of Duty: Advanced Warfare trailer
Call of Duty: Advanced Warfare trailer | Video: YouTube

"Demokracie? Lidi nepotřebují demokracii, oni ji ani nechtějí! Amerika se snaží zavádět demokracii už celé století, ani jednou to nefungovalo," promlouvá v úvodu ukázky americký herec a držitel Oscara Kevin Spacey, který je tak jednou z hlavních hvězd nového pokračování Call of Duty.

První hra ze série Call of Duty vyšla v roce 2003, od té doby vzniklo již devět pokračování. Posledního dílu Call of Duty: Ghosts se vloni prodalo po celém světě téměř 20 milionů kopií. Vydání novinky Advanced Warfare je zacíleno na letošní vánoční trh.

 

Právě se děje

před 40 minutami

KSČM podržela Vojtěcha Filipa, zůstal předsedou strany

Vojtěch Filip zůstává předsedou komunistů. Pro jeho odvolání při sobotním jednání KSČM v Nymburce sice byla většina přítomných delegátů, ale nikoli potřebné dvě třetiny všech členů ústředního výboru strany. Odvoláni nebyli ani místopředsedové KSČM, ale výbor vzal na vědomí už dříve podanou rezignaci Kateřiny Konečné na funkci místopředsedkyně.

Ústřední výbor KSČM má 90 členů, do Nymburka jich v sobotu přijelo 78. Pro odvolání předsedy je nutných 60 hlasů, což jsou dvě třetiny všech členů ústředního výboru. Pro Filipovo odvolání hlasovalo dnes 46 delegátů. Kdyby dnes delegáti předsedu, hlasoval by ústřední výbor o novém. Kandidaturu do čela KSČM ohlásila například právě europoslankyně Konečná. Filip vede stranu 16 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy