Čtvrtníček si dělá srandu z Růžičky, uplácí šéfa divadla

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 22. 4. 2015 22:11
Petr Čtvrtníček a ředitel Divadla Na zábradlí nahráli recesistické video, ve kterém naráží na probíhající aféru kolem hokejového trenéra Vladimíra Růžičky.
Jak si Čtvrtníček kupuje roli | Video: YouTube

PrahaPetr Čtvrtníček se snažil uplatit ředitele Divadla Na zábradlí Petra Štědroně a dožadoval se u něj role primáře v nové divadelní hře. Vše si natočil skrytou kamerou a video nahrál na YouTube. Herec tak v nadsázce naráží na kauzu okolo trenéra národní hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky, který je podezřelý, že za finanční úplatek slíbil jednomu z hráčů místo v základní sestavě.

"Pane řediteli, můj táta vám dal sto tisíc, abych dostal tu roli primáře, a já mám teď hrát vrátnýho?" diví se v úvodu videa herec Petr Čtvrtníček.

"Pane Čtvrtníček, váš otec dal divadlu sponzorský dar za to, že jeho syn tady bude zkoušet. A jeho syn nejenže zkouší, ale dokonce bude teď hrát i v té nové hře, co má premiéru," kontruje naštvanému herci Petr Štědroň.

Video je pozvánkou na nové představení Divadla Na zábradlí, kde hraje Čtvrtníček hlavní roli.

"Já zírám, že už zase celý národ řeší video, které jsem včera za 10 minut natočil na telefon v Divadle Na zábradlí jako prima upoutávku k naší páteční premiéře a jak je hned internet plný vášnivých diskusí o tom, jak jsem si Růžičku vychutnal a podobné nesmysly," komentoval navečer video Petr Čtvrtníček.

Herec vyjádřil kouči Růžičkovi podporu a poukázal na nejasné pozadí celé kauzy. "Nejde mi totiž o to, jestli ty prachy šly na nějaký klubový black fond, ale o kurvárnu, kterou tatík Palaščák udělal se svojí kamerkou s tím, že bude trenéra v budoucnu vydírat. Věci, o které na jeho srabáckém videu jde, skuteční chlapi vždycky řešili jinak," dodal.

Herec je svými recesemi proslulý, mezi jeho nejznámější patří divadelní hra Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?, kterou v roce 2004 reagoval na korupční skandál českého fotbalu.

Ze všech svých recesí si zvlášť cení akce s obřím billboardem na Letné, který byl parodií na předvolební portrét tehdejšího předsedy ODS Václava Klause v nadživotní velikosti. Zatímco Klaus chtěl oslovit voliče, Čtvrtníček si dělal po svém reklamu na vlastní silvestrovský televizní pořad. Protože ale neměl potřebné povolení, musel zaplatit tučnou pokutu.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy