"Bez rozhodčích by byl fotbal moc férovej." První scéna filmu Vyšehrad je venku

23. 10. 2020 9:54
Tvůrci filmu Vyšehrad zveřejnili zásadní scénu snímku, který by měl jít do kin na jaře 2021. "Až rozhodčí z toho dělá sport, zařídí góly, přehlídne ofsajdy, nakloní rovinu, jak je potřeba," říká Miroslav Hanuš, který ve snímku ztvárnil Romana Berbra. Fotbalový funkcionář teď ve skutečném světě sedí ve vazební věznici, je obviněn z trestných činů v souvislosti s nekalými praktikami ve fotbale.
"Bez rozhodčích by byl fotbal moc férovej." První scéna filmu Vyšehrad je venku | Video: Bioscop
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy