Nejdelších šest minut v životě. Mladíka v parku v Utahu pronásledovala naštvaná puma

Magazín Magazín
14. 10. 2020 11:11
Když se Kyle Burgess o víkendu procházel po stezce ve Slate Canyonu v americkém Utahu a před ním se objevila čtyři malá zvířátka, netušil, do jakých potíží se právě teď dostává. Trvalo sotva pár vteřin, než se proti němu vyřítila běsnící puma, evidentně matka mláďat. Následovalo prozatím nejdelších šest minut v mladíkově životě.
Běsnící puma vyděsila mladíka k smrti. Pronásledovala ho šest minut vkuse | Video: Kyle Burgess

Aby pumu 26letý Kyle zahnal, udělal všechno, na co si vzpomněl, neotáčel se k ní zády, ustupoval pomalu pozpátku, jednu ruku vztyčil, aby vypadal co největší, křičel, syčel. Na běsnící matku mláďat zabral až kámen, který po ní Kyle hodil, puma se lekla a utíkala zpět za svými mláďaty. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy