Nejdelších šest minut v životě. Mladíka v parku v Utahu pronásledovala naštvaná puma

Magazín Magazín
14. 10. 2020 11:11
Když se Kyle Burgess o víkendu procházel po stezce ve Slate Canyonu v americkém Utahu a před ním se objevila čtyři malá zvířátka, netušil, do jakých potíží se právě teď dostává. Trvalo sotva pár vteřin, než se proti němu vyřítila běsnící puma, evidentně matka mláďat. Následovalo prozatím nejdelších šest minut v mladíkově životě.
Běsnící puma vyděsila mladíka k smrti. Pronásledovala ho šest minut vkuse | Video: Kyle Burgess

Aby pumu 26letý Kyle zahnal, udělal všechno, na co si vzpomněl, neotáčel se k ní zády, ustupoval pomalu pozpátku, jednu ruku vztyčil, aby vypadal co největší, křičel, syčel. Na běsnící matku mláďat zabral až kámen, který po ní Kyle hodil, puma se lekla a utíkala zpět za svými mláďaty. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy