reklama
 
 

Bělorusko nehraje fair play, varuje kampaň před MS v hokeji

6. 5. 2014 11:03
"Tvrdá hra k hokeji patří, ale tohle už je možná příliš," praví se v parodii na hokejové studio při záběrech policejního násilí v Bělorusku.

Praha/Minsk - Nadcházející MS v hokeji v běloruském Minsku přijímají ochránci lidských práv s podobným "nadšením" jako například letní olympiádu v Pekingu v roce 2008 či letošní zimní olympijské hry v Soči.  

"V hokeji se hraje fair play. O Bělorusku, kde se letošní hokejové mistrovství koná, se to ovšem dá říct jen stěží. Kampaň Fandím lidským právům v Bělorusku upozorňuje na to, že tamní režim dlouhodobě zavírá, šikanuje a umlčuje nejen novináře, obhájce lidských práv a další aktivisty, ale i obyčejné občany," upozorňuje nezisková organizace Člověk v tísni.

Neziskovka všechny zúčastněné státy i jejich fanoušky varuje, že vláda diktátora Alexandra Lukašenka se bude snažit hokejové mistrovství využít pro svoje účely.

"Fanoušci a hosté z celého světa uvidí jen pečlivě připravený zlomek běloruské země a jejích obyvatel bez věznic s politickými vězni, bitím demonstrantů i každodenní šikany občanů státem. Nechceme, aby návštěvníci mistrovství byli zneužiti pro šíření této zkreslené reality o spokojeném Bělorusku a jeho usměvavých občanech," praví se na webu kampaně Beloruskastridacka.cz.

Její součástí je i videospot, který paroduje studio hokejového šampionátu. Místo hokejových momentů rozebírá elektronickou tužkou tvrdé fauly policie proti demonstrujícím občanům.

autor: Magazín | 6. 5. 2014 11:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama