Video: V centru Brna přistál astronaut. Svezl se šalinou a zdravil se s lidmi na ulici

Magazín Magazín
27. 6. 2018 12:17
Obyvatelům Brna se naskytla nevšední podívaná. Do centra města totiž na padáku přistál astronaut. Poté, co bezpečně dopadl na povrch Země, se vydal na cestu městem, až na výstavu Cosmos Discovery. Zde se z astronauta stal jeden z exponátů rozsáhlé expozice. Zařadil se tak po bok dalších zajímavých artefaktů, jako je například skutečný model kosmické stanice MIR, raketa Saturn 5, měsíční vozidlo Lunar Rover, planetární sonda Oportunity, tryska a kokpit raketoplánu nebo reálné řídicí středisko v Houstonu. Největší putovní výstava svého druhu na světě je otevřena až do konce srpna v pavilonu C Výstaviště Brno.
Do centra Brna spadnul astronaut. Upozornil na výstavu Cosmos discovery | Video: Cosmosdiscovery.cz
 

Právě se děje

před 23 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy