Video: V centru Brna přistál astronaut. Svezl se šalinou a zdravil se s lidmi na ulici

Magazín Magazín
27. 6. 2018 12:17
Obyvatelům Brna se naskytla nevšední podívaná. Do centra města totiž na padáku přistál astronaut. Poté, co bezpečně dopadl na povrch Země, se vydal na cestu městem, až na výstavu Cosmos Discovery. Zde se z astronauta stal jeden z exponátů rozsáhlé expozice. Zařadil se tak po bok dalších zajímavých artefaktů, jako je například skutečný model kosmické stanice MIR, raketa Saturn 5, měsíční vozidlo Lunar Rover, planetární sonda Oportunity, tryska a kokpit raketoplánu nebo reálné řídicí středisko v Houstonu. Největší putovní výstava svého druhu na světě je otevřena až do konce srpna v pavilonu C Výstaviště Brno.
Do centra Brna spadnul astronaut. Upozornil na výstavu Cosmos discovery | Video: Cosmosdiscovery.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Atlético Madrid po šestigólové premiéře neskórovalo proti Huesce

Fotbalisté Atlética Madrid nedokázali ve druhém zápase v sezoně španělské ligy skórovat a na hřišti Huescy remizovali 0:0. Neprosadil se ani uruguayský útočník Luis Suárez, který o víkendu při premiérovém startu po přestupu z Barcelony přispěl dvěma brankami k vysoké výhře 6:1 nad Granadou.

Atlético si přitom proti Huesce vypracovalo řadu šancí. Suárez, jenž tentokrát nastoupil v základní sestavě, měl blízko ke gólu ve druhém poločase, po sprinterském souboji s Andreasem Fernándezem už ale míč nedokázal protlačit kolem brankáře.

K trojici sedmibodových týmů v čele tabulky se přidal Villarreal, který ve čtvrtém zápase v sezoně porazil Alavés 3:1. Dvěma góly k výhře přispěl Paco Alcácer.

Další zprávy