Anthony Hopkins slaví 45 let bez alkoholu. Přiznal, že se málem upil k smrti

Magazín Magazín
1. 1. 2021 13:51
Je to téměř půl století, kdy si Anthony Hopkins uvědomil, že se buď upije k smrti, nebo zabojuje o svůj život. Výjimečně nadaný herec to zmiňuje ve videu na svých sociálních sítích.
Anthony Hopkins | Video: Twitter/Anthony Hopkins

"Buďte smělý a mocné síly vám přijdou na pomoc", zmiňuje citát spisovatele Basila Kinga z roku 1921. Anthony Hopkins se tak snaží mladým lidem vysvětlit, proč stojí za to bojovat a zmiňuje přitom své vlastní soupeření s alkoholismem. 

"Je to 45 let, co jsem se probral a došlo mi, že mířím ke katastrofě", přiznává herec, kterému se podařilo před třiceti lety získat za roli ve filmu Mlčení jehňátek Oscara. Sledujte jeho novoroční přání, které mnozí označují jako inspirativní. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy