Sušenky propagují homosexualitu, bouří se Američané

pej
22. 4. 2014 10:00
Nová reklama na sušenky firmy Honey Maid vyvolala vlnu negativních ohlasů. Firma odpověděla videem s výstižným názvem - Láska.
Podívejte se na reklamu, která vyvolala negativní reakce | Video: YouTube

Video - Americká firma Honey Maid vyrábějící sušenky spustila minulý měsíc novou reklamní kampaň s názvem This is Wholesome. Pro propagaci svých výrobků použila netypické aktéry: rodinu reprezentuje homosexuální nebo rasově smíšený pár, potetovaný otec nebo otec samoživitel. 

"Honey Maid nadále pracuje na tom, aby se staly součástí každodenních okamžiků v rychle měnícím se světě," dodal pro magazín Advertising Age marketingový ředitel firmy.

Honey Maid s láskou
Honey Maid s láskou | Video: YouTube

Reklama, která běžela na několika amerických televizních stanicích, vyvolala velkou vlnu negativních reakcí nejen od diváků, ale i od oficiálních organizací.

"Nabisco (mezinárodní koncern, jehož součástí je Honey Maid - pozn.red) by se mělo za svou nejnovější reklamu, v níž se pokouší normalizovat hřích, stydět. Je to komerční propagace homosexuality," napsal například server One Million Moms.

Místo jakéhokoliv prohlášení nebo obhajoby společnost natočila nové video s velmi výstižným názvem - Láska. To během pěti dní viděly přes tři milióny uživatelů YouTube.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy