Amerika našla SuperStar. Dějiny přepsal drsný rocker Caleb

jaz
22. 5. 2014 11:34
Ve třináctém ročníku American Idol vyhrál vůbec první rocker v historii soutěže.
Caleb Johnson | Video: YouTube

Video – Caleb Johnson ve středečním přímém přenosu uspěl s písní As Long as You Love Me nad teprve sedmnáctiletou soutěžící Jenou Irene.

Po čtyřech měsících tak mají fanoušci talentové soutěže jasno. Třiadvacetiletý Caleb se o vítězství pokoušel již v minulosti. Poprvé v roce 2010 a podruhé o rok později, kdy se nedostal ani do finále.

Přestože týden před finále bojoval se zánětem průdušek, nosních dutin a krvácení z hlasivek, dokázal odzpívat píseň Love Gun společně s rockovou kapelou Kiss.

Zpěvák z Asheville v Severní Karolíně, ze které už v soutěži uspěli tři zpěváci, založil v roce 2010 kapelu Elijah Hooker, se kterou vydal o tři roky později stejnojmenný debut.

Caleb byl vůbec prvním hard rock a heavymetalový zpěvákem, který se v American Idol kdy umístil na nejvyšších příčkách.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy