20 filmových pecek, které mají šanci vás letos ohromit v kinech, na Netflixu i HBO

Magazín Magazín
12. 1. 2021 9:28
Matt Damon a Adam Driver budou bojovat na život a na smrt v historickém dramatu. Jared Leto onemocní smrtelnou chorobou krve a promění se v upíra. Scarlett Johansson si zahrála hlavní roli v marvelovce Black Widow. Ema Stoneová zase v Disneyově nejnovějším remaku staré dobré klasiky předvede, jak dokáže být posedlá dalmatinskou srstí. Sledujte, co nás v roce 2021 čeká za filmové pecky.
20 filmových pecek, které mají šanci vás letos ohromit v kinech, na Netflixu i HBO | Video: Aktuálně.cz

Jednou z předních událostí roku by měla být poslední bondovka s Danielem Craigem. Film Není čas zemřít měli diváci vidět už loni, kvůli koronavirovým opatřením ale tvůrci premiéru přeložili na jaro letošního roku. Kina zatím zůstávají zavřená a s přesuny hollywoodských trháků na internet zatím tvůrci váhají a zatím raději volí přesuny premiér.

Matrix, Rychle a zběsile, Spider-Man, Mission: Impossible. Zdá se, že filmový rok 2021 bude rokem velkých návratů. Po více než třiceti letech se Eddie Murphy opět vydá na cestu do Ameriky, podobně dlouho fanoušci vyčkávali návrat Toma Cruise v roli Mavericka z Top Gunu. Sledujte ve videu, co nás v roce 2021 čeká za filmové premiéry kromě poslední bondovky s Danielem Craigem.

Po ne zcela úspěšné filmové adaptaci knihy Franka Herberta v režii Davida Lynche se po třiceti letech pustil do stejného úkolu uznávaný režisér Denis Villeeuve. Snímek Duna v hlavní roli s Timothéem Chalametem by si diváci měli užít v září příštího roku.

Sledujte ve videu náš výběr dvaceti filmů, kterým bude v roce 2021 věnována největší pozornost. 

 

Právě se děje

před 29 minutami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy