Video z Asie: Nagyová jako domina a rozkradené Česko

Domácí Domácí
21. 6. 2013 12:45
Podívejte se, jak pojali aféru Nagyová recesisti z Tchaj-wanu
Jana Nagyová očima animátorů z Tchaj-wanu.
Jana Nagyová očima animátorů z Tchaj-wanu. | Foto: Aktuálně.cz

Hongkong - Tchajwanskou skupinu Next Media Animation proslavily humorné skeče na aktuální události. Poslední dobou ji Česká republika zásobuje náměty.

Nejprve Tchajwance nadchl "virózou" skolený prezident Miloš Zeman, jak se potácí nad korunovačními klenoty. Vytvořili skeč, v němž Zeman vezme královskou korunu a jde si za ni do hospody koupit pivo.

Nyní animátory z Tchaj-wanu zaujala kauza kolem Jany Nagyové a premiéra v demisi Petra Nečase.

Nagyová je zobrazena jako domina, dojde i na špehování, zlato a zatknuté exposlance.

Tchajwanci také posílají do Česka jednu radu: "Možná by bylo s korupcí prolezlou Českou republikou lépe, kdyby policisté přeměnili parlament na věznici."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 51 minutami

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy