Video: Tři vteřiny a gól! Fotbalista měl málem rekord

Zpravodajská směna
9. 11. 2009 17:30
Branka Navaf Al Abída padla za 3,17 vteřiny v Saudské Arábii
Nenad Milijas ze Srbska dává gól Francii
Nenad Milijas ze Srbska dává gól Francii | Foto: Reuters

Rijád - Z času určeného pro utkání uběhlo jen něco málo přes tři vteřiny, a fanoušci už mohli slavit první gól.

V Saudské Arábii padla jedna z nejrychlejších branek fotbalové historie.

K výjimečné události došlo při sobotním zápase v rámci Poháru Prince Fajsala bin Fahda, v němž se utkaly týmy Al Hilál a Al Šoalah.

Útočník prvně jmenovaného klubu, jednadvacetiletý Navaf Al Abíd, po rozehrání vůbec neotálel a dlouhým nákopem namířil rovnou na soupeřovu branku.

Čas: 3,17 vteřiny.

Některá média uváděla, že Al Abíd stihnul skórovat dokonce za dvě vteřiny a už slavila nejrychlejší gól v historii kopané.

Záběry s časomírou jedné ze saudskoarabských televizních stanic, které kolují na video portálu YouTube ale prokazují, že se o rekord přece jen nejednalo.

Nejrychlejší byl amatér

Primát drží britský amatérský fotbalista Marc Burrows, který se před pěti lety trefil v tamní regionální soutěži za dvě a půl vteřiny.

Ve světě profesionálního fotbalu pak drží rekord Argentinec Ricardo Olivera, který v roce 1998 v uruguayské lize poslal svůj tým Rio Negro do vedení proti Sorianu za 2,8 vteřiny.

V Česku se nejrychleji prosadil švýcarský útočník ve službách Sparty Mauro Lustrinelli, který před třemi lety skóroval po jedenácti sekundách hry.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy