VIDEO Nová retro komedie Jiřího Vejdělka. Bude z ní hit?

10. 12. 2013 10:47
Populární režisér Jiří Vejdělek přichází se svým šestým celovečerním snímkem. Podívejte se na trailer, klip a fotky k nostalgické komedii Něžné vlny, která do tuzemských kin vstoupí již 9. ledna 2014.
Vojtěch Dyk a Táňa Pauhofová (Něžné vlny, 2014)
Vojtěch Dyk a Táňa Pauhofová (Něžné vlny, 2014) | Foto: Falcon

"Něžné vlny jsou příběhem první osudové lásky. Možná proto jsou oproti předcházejícím peprným a pikantním komediím přeci jen jemnější, laskavější a jak název napovídá, něžnější," vysvětluje režisér a scénárista Jiří Vejdělek.

Hlavním hrdinou příběhu, který se odehrává na sklonku osmdesátých let, je nesmělý mladík Vojta. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce, milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, zase v synovi vidí talentovaného pianistu.

Jenže Vojta má docela jiné priority – především  rusovlasou  spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže...

Vedle mladých hereckých talentů Lucie Šteflové, Roberta Cejnara a Jan Maršála se ve snímku objevují také Hynek Čermák, Táňa Pauhofová, Vojtěch Dyk, Jan Budař, Vica Kerekes nebo Jan Hartl.

Klip k filmu Něžné vlny
Klip k filmu Něžné vlny | Video: YouTube

Kromě oficiálního traileru byl k filmu uveden také průvodní singl, o který se postaral Vojtěch Dyk s kapelou NightWork. Ke skladbě s názvem PíseňOlásce vznikl i videoklip.

Tematicky Vejdělek novinkou navazuje na své předchozí divácky úspěšné snímky "o lásce a naději". I v případě Něžných vln lze očekávat, že se zařadí mezi nejnavštěvovanější filmy roku 2014.

Ženy v pokušení navštívilo v roce 2010 během premiérového víkendu více než 93 tisíc diváků, na Muže v naději bylo o rok později zvědavých dokonce 107 tisíc diváků.

Tomu, že se v lednu bude chodit do kina především na Vejdělka, nasvědčuje i časové zasazení příběhu do období těsně před rokem 1989. V žánru "nostalgických retro komedií" mají Něžné vlny jistě potenciál navázat na úspěch Hřebejkových hitů Pelíšky a Pupendo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy