Na svatbě začalo hořet a vypukla panika. Světová média zaujalo chování dvou hostů

Video Video
1. 12. 2021 15:49
Na honosné svatbě v indickém městě Bhivandí vypukl v neděli rozsáhlý požár. Zatímco desítky hostů začaly panikařit a napomáhat při evakuaci, dva muži se nenechali rušit a pokračovali v hodování. Poklidně si pochutnávali na kuřecím kari s rýží a jen tu a tam se na šlehající plameny ohlédli. Nevšední situaci zachytil jeden z hostů na mobilní telefon.
Dva muži se rozsáhlým požárem nenechali vyrušit a pokračovali v hodování. | Video: Associated Press

Na záběrech z tradiční indické svatby nedaleko Bombaje je patrné, jak dva muže téměř jako jediné hosty nevyvedl rozsáhlý požár vůbec z míry. "Je pravda, že hostina byla opravdu výborná. Možná proto byli do jídla tak zabraní a plameny je zkrátka nezajímaly," kometoval situaci pro agenturu Associated Press jeden z přihlížejících Zeeshan Shaikh.

Na místo dorazily ve večerních hodinách tři hasičské vozy. Plameny ve svatebním stanu dostali požárníci pod kontrolu až po několika hodinách. Díky včasné evakuaci neutrpěl žádný ze svatebčanů zranění. Důvody požáru nyní vyšetřuje policie, uvádí Associated Press.

Díky svému nevídanému chování se muži dostali v posledních dnech na stránky světových agentur a médií, které se především pozastavují nad jejich stoickým klidem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy