Video: Papoušek tančí na Backstreet Boys

Michal Štůsek Michal Štůsek
1. 5. 2009 13:00
New York - Bílý kakadu jménem Snowball umí tančit a zpívat. Podle vědců, kteří mu pustili jeho oblíbenou píseň ve třech různých rychlostech, papoušek opravdu vnímá hudební rytmus.

O výsledku výzkumu informovala stanice BBC.

Vědce talentovaný papoušek zaujal na základě nahrávky, zveřejněné na Youtube.

Doktor Aniruddh Patel z neurologického institutu v San Diegu vysvětluje opeřencovo video poměrně jednoduše: „Dřívější majitel byl příznivcem nenáročné hudby a jeho oblíbenou písní byla právě Everybody od Backstreet Boys."

Snowball se tak díky pravidelnému poslechu naučil skladbu nazpaměť.

Vědci zkoumali papouškovu schopnost testem, během kterého mu pouštěli skladbu v různých rychlostech a jeho tanec zaznamenávali na kameru.

„Rozebrali jsme nahrávky záběr po záběru a zjistili jsme, že Snowball je s hudbou synchronizovaný. Zrychluje a zpomaluje ve stejnou chvíli, jak je tomu ve skladbě," popisuje Patel zajímavé zjištění.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 16 minutami

Na japonském ostrově Suwanose vybuchla sopka Mt. Otake

Sopka Mt. Otake ležící na ostrově Suwanose na jihozápadě Japonska ve středu vybuchla. Velké kameny vymrštěné z kráteru dopadaly téměř kilometr daleko. Místní úřady zvýšily stupeň varování a omezily přístup obyvatel do okolí sopky, informovala agentura Kjódó.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy