Video: Oceán vyplavil neznámé monstrum

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
21. 5. 2009 14:19
New York (USA) - Velmi podivné stvoření našli obyvatelé na newyorském pobřeží začátkem měsíce. Zasvěcenci tvrdí, že se může jednat o další důkaz existence takzvaného monstra z Montauku.
Monstrum z Montauku
Monstrum z Montauku | Foto: wikipedia

Podobnou zdechlinu vyplavil oceán v červenci minulého roku poblíž oblíbené surfařské destinace Montauk.

Tajemný živočich byl pro svůj podivný vzhled a místo nálezu pojmenován monstrum z Montauku.

Video pořídil Nicky Papers, zakladatel nadšeneckého webu zaměřeného právě na tohoto kryptida. Papers byl 5. května kontaktován několika lidmi, kteří si mysleli, že našli další mrtvé tělo záhadného živočicha.

Neznámý živočich nebo oběť pokusů

„Zdechlina strašně smrděla. Bylo to tak hrozné, že jsem vydržel natočit jen krátké video a udělat několik fotografií," následně dodal, že rozkládající tělo naložil do chladničky plné ledu, aby mohlo být dále zkoumáno.

Podle Paperse může být spojitost mezi záhadným tvorem a nedalekým střediskem pro výzkum zvířecích nemocí.

„Pokud je to následek nějakého genetického pokusu, musíme poslat zbytky těla k výzkumu do nějaké nezávislé laboratoře. Je také možné, že zvíře zemřelo na nějakou nemoc. Mrtvola mohla kontaminovat vodu podél pobřeží," spekuluje Papers nad příčinou smrti živočicha.

O původu monstra z Montauku vzniklo mnoho teorií. Zatím asi nejzajímavější verzí je, že se jedná o marketingový tah autorů dosud neznámého nezávislého filmu.

 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com


 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy