Video, které zamotalo hlavu milionům lidí: Po skoku do vodopádu muži zmizeli

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
17. 8. 2020 12:00
Globálním hitem s několikaletým zpožděním se stalo video z instagramového účtu Frederica Esnaulta z Norska. Se svým kamarádem totiž skočili do vodopádu u jamajského města Port Antonio a zdánlivě zmizeli. Vysvětlení je ovšem prosté.
Dva muži na Jamajce skočí do prohlubně vodopádu a zmizí | Video: Reuters

Vodopád totiž vede do jeskyně, kde se hromadí podzemní voda. "Proud nás zavedl do černočerné tmy," citovaly tvůrce videí Esnaulta zahraniční agentury. Po skoku oba turisté bez zranění vyplavali na souš.

Video je dle instagramového účtu autora už z Vánoc roku 2017. Až teď se ale díky zahraničním agenturám dostalo do širšího povědomí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy