Video, které zamotalo hlavu milionům lidí: Po skoku do vodopádu muži zmizeli

Globálním hitem s několikaletým zpožděním se stalo video z instagramového účtu Frederica Esnaulta z Norska. Se svým kamarádem totiž skočili do vodopádu u jamajského města Port Antonio a zdánlivě zmizeli. Vysvětlení je ovšem prosté.
Dva muži na Jamajce skočí do prohlubně vodopádu a zmizí | Video: Reuters

Vodopád totiž vede do jeskyně, kde se hromadí podzemní voda. "Proud nás zavedl do černočerné tmy," citovaly tvůrce videí Esnaulta zahraniční agentury. Po skoku oba turisté bez zranění vyplavali na souš.

Video je dle instagramového účtu autora už z Vánoc roku 2017. Až teď se ale díky zahraničním agenturám dostalo do širšího povědomí.

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 2 hodinami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.