Auto vylétlo ze silnice a udělalo několik kotoulů. Děsivou nehodu zachytila kamera

pru pru
20. 7. 2021 12:38
Před několika dny zachytil náhodný řidič na svou autokameru děsivou nehodu v americké Kalifornii. Řidička nezvládla řízení a její automobil se ve vysoké rychlosti vymrštil ze silnice. Ve výšce několika metrů přelétl elektrické vedení, po pár kotoulech dopadl na vedlejší silnici a zůstal ležet na střeše. Ze smrtelně vypadající nehody vyvázla řidička vozidla jen s lehkými zraněními.
Automobil vylétl ze silnice, udělal několik kotoulů a dopadl na střechu. Děsivou nehodu v americké Kalifonii zachytila autokamera. | Video: Reuters

Bezprostředně po nehodě se k automobilu seběhlo několik lidí. Autor videa okamžitě zavolal záchrannou službu. Jeden ze svědků přispěchal i s hasicím přístrojem, protože z automobilu stoupala oblaka dýmu.

"Do auta nebylo vůbec vidět. Zeptal jsem se osoby uvnitř, kolik jich tam je. Odpověděla mi, že jen ona. To mě překvapilo," uvedl autor videa pro agenturu Reuters. "Pak jsem se ženy zeptal, jestli může hýbat nohama. Potom jsem ji slyšel, jak se snaží trochu pohnout a u toho sténá. Tak jsem na ni radši zavolal, ať se nehýbe, že pomoc je na cestě, a ať se pokouší být v klidu," dodal.

Skupinka lidí se poté ženu pokoušela z automobilu dostat ven. Kvůli zaklíněným dveřím ale museli počkat na příjezd záchranných složek. "Myslel jsem si, že tohle nemůže nikdo přežít. Ale nakonec ano. Neuvěřitelné," uvedl pro americkou televizní stanici CBS Sacramento jeden ze svědků.

Podle stanice řidička nabourala ještě před nehodou do kolemjdoucího automobilu, když couvala při najíždění na dálnici. Několik lidí ji posléze zahlédlo, jak se vysokou rychlostí řítila po několikaproudové silnici. Po tom, co nezvládla vybrat ostrou zatáčku, se její automobil vymrštil do vzduchu. Podle tamních policistů žena nebyla pod vlivem návykových látek. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Francouzský obránce Varane odchází z Realu do Manchesteru United

Fotbalový mistr světa Raphaël Varane odchází z Realu Madrid do Manchesteru United. Podle britských médií se oba kluby dohodly na transferu, odstupné by mělo činit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun) a bonusy. Varane měl v Madridu smlouvu ještě na nadcházející sezonu, španělský klub původně požadoval údajně 80 milionů eur.

Osmadvacetiletý Varane přišel do Realu v roce 2011 z Lensu, nastoupil od té doby do 350 utkání a získal s "Bílým baletem" tři španělské tituly a čtyři trofeje v Lize mistrů. S francouzskou reprezentací vyhrál v roce 2018 titul mistra světa, na letošním evropském šampionátu odehrál všechny čtyři zápasy do vyřazení od Švýcarska v osmifinále. V Manchesteru je pro něj připravená pětiletá smlouva.

před 7 hodinami

Američané do konce roku ukončí bojovou misi v Iráku, působí tam přes 18 let

Americký prezident Joe Biden s iráckým premiérem Mustafou Kázimím v pondělí ve Washingtonu formálně uzavřel dohodu o ukončení americké bojové mise v Iráku do konce letošního roku, píše agentura Reuters. Děje se tak více než 18 let poté, co USA své vojáky do Iráku vyslaly.

Spojené státy mají v Iráku nyní asi 2500 příslušníků ozbrojených sil, kteří se soustředí na potírání zbytků teroristické organizace Islámský stát (IS). Už v dubnu se obě země dohodly, že USA bojové operace v Iráku ukončí a mise pak bude pokračovat jako výcviková a poradní. Tehdy ale nebyl dohodnut rozvrh stažení.

Biden se v pondělí s Kázimím setkal v Oválné pracovně Bílého domu. Šlo o jejich první osobní jednání v rámci strategického dialogu mezi USA a Irákem. Americký prezident řekl, že USA budou v Iráku nadále k dispozici a budou poskytovat výcvik i pomoc při potírání radikálů z IS. Zdůraznil však, americké síly přestanou do konce letošního roku v Iráku působit v bojových zónách.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

U Libye se převrátila loď, zemřelo nejméně 57 migrantů

Na západě Libye, nedaleko od města Chums, se v neděli převrátila loď s nejméně 75 migranty na palubě. Při neštěstí jich přinejmenším 57 zahynulo a dalších 18 lidí zachránili rybáři a libyjská pobřežní hlídka, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Ta již delší dobu varuje, že počet migrantů, kteří letos zahynuli při cestě přes Středozemní moře do Evropy, se výrazně zvýšil.

Podle přeživších se plavidlo muselo zastavit v moři, mělo problém s motorem. Kvůli silným vlnám a špatnému počasí se převrátilo. Podle jejich svědectví mezi je oběťmi nejméně 20 žen a dvě děti.

Podle IOM se počet migrantů, kteří zahynuli ve Středozemním moři, ve srovnání s loňským rokem více než zdvojnásobil. Vloni podle údajů IOM zahynulo ve Středozemním moři 427 osob, letos jich už nyní je přes 1100. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos přes Středozemní moře doplulo do států Evropské unie přes 44 000 uprchlíků. Počet se výrazně zvýšil od května, kdy se zlepšilo počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy