Auto vylétlo ze silnice a udělalo několik kotoulů. Děsivou nehodu zachytila kamera

pru pru
20. 7. 2021 12:38
Před několika dny zachytil náhodný řidič na svou autokameru děsivou nehodu v americké Kalifornii. Řidička nezvládla řízení a její automobil se ve vysoké rychlosti vymrštil ze silnice. Ve výšce několika metrů přelétl elektrické vedení, po pár kotoulech dopadl na vedlejší silnici a zůstal ležet na střeše. Ze smrtelně vypadající nehody vyvázla řidička vozidla jen s lehkými zraněními.
Automobil vylétl ze silnice, udělal několik kotoulů a dopadl na střechu. Děsivou nehodu v americké Kalifonii zachytila autokamera. | Video: Reuters

Bezprostředně po nehodě se k automobilu seběhlo několik lidí. Autor videa okamžitě zavolal záchrannou službu. Jeden ze svědků přispěchal i s hasicím přístrojem, protože z automobilu stoupala oblaka dýmu.

"Do auta nebylo vůbec vidět. Zeptal jsem se osoby uvnitř, kolik jich tam je. Odpověděla mi, že jen ona. To mě překvapilo," uvedl autor videa pro agenturu Reuters. "Pak jsem se ženy zeptal, jestli může hýbat nohama. Potom jsem ji slyšel, jak se snaží trochu pohnout a u toho sténá. Tak jsem na ni radši zavolal, ať se nehýbe, že pomoc je na cestě, a ať se pokouší být v klidu," dodal.

Skupinka lidí se poté ženu pokoušela z automobilu dostat ven. Kvůli zaklíněným dveřím ale museli počkat na příjezd záchranných složek. "Myslel jsem si, že tohle nemůže nikdo přežít. Ale nakonec ano. Neuvěřitelné," uvedl pro americkou televizní stanici CBS Sacramento jeden ze svědků.

Podle stanice řidička nabourala ještě před nehodou do kolemjdoucího automobilu, když couvala při najíždění na dálnici. Několik lidí ji posléze zahlédlo, jak se vysokou rychlostí řítila po několikaproudové silnici. Po tom, co nezvládla vybrat ostrou zatáčku, se její automobil vymrštil do vzduchu. Podle tamních policistů žena nebyla pod vlivem návykových látek. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy