Video: Americkou lochnesku oživilo nové video

Michal Štůsek Michal Štůsek
8. 6. 2009 12:15
Vermont (USA) - Náhodný turista prý natočil na video pověstné vodní stvoření ze Severní Ameriky.
Tajemný Champ z jezera Champlain
Tajemný Champ z jezera Champlain | Foto: www.youtube.com

Tajemný živočich z jezera Champlain, familiárně označovaný jako Champ, patří mezi jednu z velkých legend mezi americkými záhadology.

Přestože je doloženo více než 300 případů, kdy byl Champ spatřen, dosud se jej podařilo natočit na kameru pouze jednou, a to už před desítkami let.

Čerstvý pohled na tuto skomírající kryptozoologickou záhadu přineslo video sedmatřicetiletého Erica Olsena, který na svůj mobilní telefon zaznamenal nepravidelně plovoucí objekt. Video poté zveřejnil na serveru YouTube.

Od té chvíle se o nahrávku začala zajímat širší veřejnost a legenda o Champovi znovu ožila.

Co podle vás Eric Olsen natočil? Jedná se o plovoucí kmen, psa, nebo skutečně neznámého živočicha? Napište svůj názor do diskuse pod článkem.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 20 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 45 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy