Naše nová Victoria Beckham, propaguje restaurace tenkou pizzu. Bouří se celebrita i lidé s anorexií

Magazín Magazín
10. 8. 2017 6:45
"Naše nová Victoria Beckhamová s pouze dva milimetry tenkou kůrkou." Tento reklamní slogan, doplněný vyzáblou karikaturou někdejší zpěvačky dívčí skupiny Spice Girls, rozzlobila Beckhamovou natolik, že zvažuje soud s donáškovou restaurací ve městě Tyneside. Podle některých zesměšňuje lidi trpící poruchami příjmu potravy.
Victoria Beckhamová.
Victoria Beckhamová. | Foto: Reuters

Někdejší zpěvačka skupiny Spice Girls a návrhářka Victoria Beckhamová zvažuje žalobu na donáškovou restaurací Sidhu's Golden Fish and Chips ve městě Tyneside na severovýchodě Anglie. Restaurace totiž využila její jméno u zesměšňující karikatury reklamního polepu na autě. Podle zpěvaččiny mluvčí se restaurace vysmívá její anorexii.

Obrázek znázorňuje extrémně štíhlou Beckhamovou vedle pizzy a nápis: "Naše nová Victoria Beckham s pouze dva milimetry tenkou kůrkou." Nad obrázkem pizzy je pak napsáno: "Tohle je tenké" a vedle obrázku modelky zase: "Tohle není tenké". Její karikatura navíc nese šerpu s nápisem "Anorektická módní ikona". Informaci o rozepři přinesl deník The Telegraph.

Manažer restaurace: Anorexii nezlehčujeme

"Je velice nevhodné zlehčovat takovouto nemoc a hanlivě a bezohledně zacházet s pověstí člověka, proto se o tom poradíme s právníky," uvedla mluvčí Beckhamové.

Vedoucí restaurace Soni Sidhu se proti tomu v televizi ITV ohradil. "Jako manažer bych za všechny naše zaměstnance a majitele chtěl konstatovat, že si uvědomujeme, jak vážné jsou poruchy příjmu potravy a nikdy bychom nezesměšňovali lidi, kteří ji trpí," řekl.

Dodal, že nejsou firmou, která by se snažila vydělat peníze přes noc. Jejich cílem bylo, aby reklamu zákazníci pochopil v celé šíři. "Anorexie a jakákoliv jiná duševní nemoc jsou velmi vážné," sdělil Sidhu.

Nemocní se budou chtít srovnávat s Beckhamovou

Marg Oatenová z charitativní organizace Seed Eating Disorder Support Service si myslí něco jiného. Pro The Telegprah uvedla, že reklama anorexii bagatelizuje. "Dvacet procent lidí, kteří trpí poruchami příjmu potravy každý rok zemře. Bagatelizovat anorexii na pizze je otřesné," sdělila.

Oatenová dodala, že v poslední době bylo uděláno hodně proto, aby psychicky nemocní lidé byli méně stigmatizováni. Krok restaurace označila za velmi špatný.

"Lidi, kteří jsou za něj odpovědní, by se měli cítit zahanbeně. Reklama představuje riziko pro ty, kteří trpí poruchami příjmu potravy a neustále bojují se svými pocity a myšlenkami. Jakmile reklamu uvidí, začnou se srovnávat s velikostí Victorie Beckhamové," vysvětlila ředitelka organizace.

Asi jsem člověk, který hodně snese, tak jsem dostala naloženo. V Boha věřím proto, že jsem prožila tolik těžkého, říká Petra Dvořáková. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 26 minutami

Prověřování Vrbětické kauzy se soustředí na jedinou verzi, uvedl šéf dozorujícího státního zastupitelství

Prověřování výbuchů skladů ve Vrběticích se soustřeďuje pouze na verzi o podílu agentů ruské vojenské tajné služby GRU, která vychází z logických dedukcí a řady opatřených důkazů. Řekl to ve čtvrtek Jan Sladký, šéf Krajského státního zastupitelství v Brně, jehož zlínská pobočka případ dozoruje. Pro zahájení trestního stíhání je podle něj u této verze "mimořádně klíčové" poskytnutí právní pomoci ze zahraničí. Dodal, že vyjadřovat se k možnému odložení věci je nyní předčasné. Připustil ale, že i takové ukončení kauzy může nastat.

"Trestní řízení související s explozemi muničních skladů ve Vrběticích je v současné chvíli ve fázi prověřování, což znamená, že doposud žádné osobě nebylo sděleno obvinění," uvedl Sladký. "Mohu vyloučit, že by kdokoliv již byl souzen a zproštěn obžaloby pro jednání související s těmto výbuchy," doplnil. Zároveň pochválil práci policistů i zpravodajců.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Šéf vojenských zpravodajců Beroun potvrdil, že se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu

Šéf vojenských zpravodajců Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce na ministerstvu vnitra debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu, řekla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

Šéf komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) uvedl, že nemá pochybnosti o tom, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) cestu do Ruska plánoval. Není to podle něj v souladu s tím, co bylo řečeno dřív.

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy