Jako v komedii. Muž vtrhnul do kavárny s plastem v ruce, při loupeži pokazil, co mohl

Video Video
2. 12. 2021 7:00
Před několika dny vtrhnul do kavárny v ruském městě Rjazaň agresivní lupič. Místo zbraně ale prodavačce vyhrožoval plastovým předmětem ve tvaru válce a během minuty na místě zničil, co mohl. Z kavárny se mu poté podařilo ukrást denní výdělek, který se pohyboval pouze ve výši několika tisíc rublů (v přepočtu přibližně tisíc korun). Kuriózní krádež v kavárně zachytila bezpečnostní kamera.
Místo zbraně muž prodavačce vyhrožoval plastovým předmětem ve tvaru válce a během minuty na místě zničil, co mohl. | Video: Youtube/Рязань УМВД

O incidentu v úterý informoval na svých webových stránkách odbor ruského ministerstva vnitra pro oblast města Rjazaň, které leží necelých 200 kilometrů jihovýchodně od Moskvy.

Záběry ukazují, jak se pracovnice v kavárně nejprve pokusila lupiče zneškodnit pomocí plastové židle nebo skleněné láhve. Muž se ale choval agresivně, ženu povalil na zem a převrátil pulty se zbožím i pokladnu. Poté se mu povedlo na zem rozsypat desítky mincí. Po odcizení několika bankovek z místa utekl.

Kriminalisté už osmadvacetiletého lupiče dopadli a zahájili proti němu trestní řízení. Podle policistů si muž útok na kavárnu předem naplánoval. Za čin mu hrozí až osm let odnětí svobody.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy