Jako v komedii. Muž vtrhnul do kavárny s plastem v ruce, při loupeži pokazil, co mohl

Video Video
2. 12. 2021 7:00
Před několika dny vtrhnul do kavárny v ruském městě Rjazaň agresivní lupič. Místo zbraně ale prodavačce vyhrožoval plastovým předmětem ve tvaru válce a během minuty na místě zničil, co mohl. Z kavárny se mu poté podařilo ukrást denní výdělek, který se pohyboval pouze ve výši několika tisíc rublů (v přepočtu přibližně tisíc korun). Kuriózní krádež v kavárně zachytila bezpečnostní kamera.
Místo zbraně muž prodavačce vyhrožoval plastovým předmětem ve tvaru válce a během minuty na místě zničil, co mohl. | Video: Youtube/Рязань УМВД

O incidentu v úterý informoval na svých webových stránkách odbor ruského ministerstva vnitra pro oblast města Rjazaň, které leží necelých 200 kilometrů jihovýchodně od Moskvy.

Záběry ukazují, jak se pracovnice v kavárně nejprve pokusila lupiče zneškodnit pomocí plastové židle nebo skleněné láhve. Muž se ale choval agresivně, ženu povalil na zem a převrátil pulty se zbožím i pokladnu. Poté se mu povedlo na zem rozsypat desítky mincí. Po odcizení několika bankovek z místa utekl.

Kriminalisté už osmadvacetiletého lupiče dopadli a zahájili proti němu trestní řízení. Podle policistů si muž útok na kavárnu předem naplánoval. Za čin mu hrozí až osm let odnětí svobody.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy