Vévodkyně Kate je těhotná, tvrdí její kamarádka

Zahraničí Zahraničí
21. 11. 2012 9:29
William a Kate plánují oznámení na prosinec, tvrdí údajná kamarádka
Vévodkyně Catherine a princ William na cestě po Asii
Vévodkyně Catherine a princ William na cestě po Asii | Foto: Reuters

Londýn - Manželka následníka britského trůnu prince Williama Kate Middletonová podle vyjádření své kamarádky z dětství čeká dítě.

Jessica Hayová australskému bulvárnímu magazínu New Idea řekla, že vévodkyně z Cambridge je tentokrát skutečně těhotná a tuto skutečnost již brzy veřejně oznámí.

"Plánují toto oznámení na prosinec," citoval magazín Hayovou.

Její prohlášení je další z řady místy zběsilých spekulací o tom, zda Kate Middletonová čeká, či nečeká narození potomka. Na vážnosti mu tentokrát přidává to, že Hayová je člověkem, který je Middletonové blízko, znají se jako spolužačky ze školy a udržují údajně kamarádské vztahy.

Podle australského magazínu by vyjádření Hayové vysvětlovalo, proč Kate nedávno přibrala na váze.

Co je to za kamarádku?

Americký zpravodajský server Huffington Post si zaspekuloval, cože to je Jessica Hayová za kamarádku, když o vévodkyni Kate zveřejňuje s předstihem takovéto informace.

Již v roce 2010 se totiž "pochlubila" veřejně tím, že jí Middletonová o zasnoubení s princem Williamem řekla dřív než komukoli jinému.

Od té doby se pravidelně snaží zásobovat média drby z okolí manželky následníka britského trůnu.

Skandál s obnaženými fotkami

Manželka prince Williama se do centra zájmu nechtěně dostala letos v září, kdy bulvární média zveřejnila snímky Kate slunící se bez horního dílu plavek na terase soukromé vily v Provence.

Královský dvůr následně protestoval s tím, že zveřejnění fotek bylo porušením jejího práva na soukromí. Francouzskému časopisu Closer, který snímky vedle jiných také zveřejnil, soud nařídil zaplatit princi Williamovi a jeho manželce odškodné 5000 eur.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy