Vesnici vyděsila invaze neznámých jedovatých pavouků

ČTK ČTK
5. 6. 2012 7:55
Jde o pavouky příbuzné tarantulím, velmi agresivní se silnými kusadly
Snímek je ilustrační.
Snímek je ilustrační. | Foto: Petr Hůla

Dillí - Invaze velkých, jedovatých a agresivních pavouků vyděsila obyvatele vesnice v odlehlé oblasti indického státu Ásam.

Pavouci, kteří se podle nich podobají tarantulím, už pokousali víc než desítku lidí, kteří se museli léčit v nemocnici. Hlášena jsou také dvě nepotvrzená úmrtí, napsala agentura AFP.

"Původně jsme si mysleli, že je to jen nějaký žert, ale pak jsme sami viděli hejna těchto zvláštních pavouků, jak koušou lidi," řekl AFP Randžit Dás, regionální činitel v Ásamu na severovýchodě Indie.

Úřady okamžitě přikročily k akci a hubily pavouky vykuřováním a rozstřikováním pesticidů. Na místo byl vyslán také tým specialistů, který potvrdil, že jde o pavouky příbuzné tarantulím, ale zatím neznámého druhu.

Pavouk je podle nich agresivní a má silnější kusadla než běžní domácí pavouci. Vzorky zabitých jedinců poslali specialisté arachnologům mimo Ásam, kteří se druh pokusí identifikovat.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Dezinsekce - pomůže s nechtěným hmyzem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy