Veselé fotky mazlíčků pro lepší den. Ve finále světové soutěže jsou i koně z Česka

Veselé fotky mazlíčků pro lepší den. Ve finále světové soutěže jsou i koně z Česka
Robert Prat: Když koza relaxuje
Daniel Szumilas: Crazy Horse
Elke Vogelsangová: Hlídací pes ve službě
Malgorzata Russellová: Mamko, proč jsi vzhůru nohama?
Foto: Darren Hall, Mars Petcare Comedy Pet Photography Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
5. 10. 2020 6:05
Pořadatelé oblíbené světové fotografické soutěže, která ukazuje divoká zvířata v legračních situacích, přišli s dalším projektem. Tentokrát se soutěží o nejveselejší fotku domácích mazlíčků. Ve fotogalerii se můžete podívat na letošní finalisty. A je mezi nimi i fotka z Česka.

Do fotosoutěže Mars Petcare Comedy Pet Photography Awards 2020 přišlo přes 2000 fotografií z 81 zemí. Na fotkách se objevila nejrůznější zvířata, od lam a guinejských prasat až po koně, kočky a psy. Soutěž pořádají ti samí dva muži jako oblíbené Comedy Wildlife Photography Awards, tedy Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam.

"Pro spoustu lidí to byl moc těžký rok a budeme rádi, když naše soutěž třeba někomu zvedne náladu. Zároveň bychom ovšem moc chtěli, aby zmizely případy týrání zvířat a aby ubylo opuštěných domácích mazlíčků," říká Tom Sullam.

Právě proto chce soutěž upozornit na problematiku opuštěných zvířat bez domova. Část peněz vybraných na účastnických poplatcích za vstup do soutěže a od sponzorů jde na charitativní sbírku britského Modrého kříže (Blue Cross). Peníze mají pomoci hradit veterinární péči a hledání nových majitelů pro opuštěná zvířata.

Vítězové jednotlivých kategorií budou oznámeni 24. listopadu. Celkový vítěz získá 3000 liber (bezmála sto tisíc korun) a titul Mars Petcare Comedy Pet Photographer 2020.

"Jsme moc rádi, že jsme součástí této soutěže. Výhody toho, že má člověk domácího mazlíčka, jsou obrovské a je skvělé, že jejich majitelé sdílejí tyto úžasné fotografie," uvedla Helen Warren Piperová, šéfka společnosti Mars Petcare ve Velké Británii. 

Pokud se vám snímky líbí a chtěli byste přispět britskému Modrému kříži, odkaz je zde: bluecross.org.uk/marscomedy-donate. Modrý kříž je britská charitativní organizace, která pomáhá opuštěným nemocným a zraněným domácím zvířatům už přes 120 let.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy