Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Vertikální zahrada – stylový doplněk vašeho moderního bydlení nebo kanceláře

komerční obsah
22. 6. 2017 10:16
Živé zelené stěny (vertikální zahrady) jsou stále více žádaným doplňkem moderních domácností, kanceláří, ale také úřadů a dalších veřejných prostor.
Foto: Meandr AZS, s.r.o.

Je fascinující, jak moc může život změnit několik vhodně volených rostlin ve vašem bytě, kanceláři nebo vlastně kdekoli. Kdybychom tušili, jaké před námi leží možnosti, už nikdy bychom se nevrátili k zaprášeným poličkám s pár kousky pokojových rostlin, které po každé delší dovolené musíme uschlé vyhazovat do koše.

Víte, že vertikální zelené stěny dokáží nejen zpříjemnit prostor, ve kterém jsou, ale pomáhají unaveným očím, zbavují bolesti hlavy, pocitu sucha a škrábání v krku, zachycují prach a snižují hluk? Můžete si je sestavit sami a přenést zeleň tam, kam zrovna potřebujete.

Firma Meandr AZS, s.r.o. nabízí velice spolehlivý, samozavlažovací systém, který vás zaujme nejenom finanční nenáročností, ale především jednoduchostí instalace, kterou zvládne opravdu každý. Na stěnu, kde byste rádi měli vertikální zahradu, namontujete potřebný počet základních desek, umístíte police, které utvoří potřebný počet pater a je hotovo. Pod police se umístí nádrž s vodou, do ní malé čerpadlo, které ve zvolených intervalech vytlačuje vodu potrubím až nad poslední policový díl a ta stéká po patrech dolů. Je to naprosto jednoduché a bezpečné. Nepotřebujete žádné složité hydroizolace, žádné přesazování květin do textilních kapes nebo speciálních kontejnerů. Podrobný popis systému lze najít na stránkách dodavatele.

Zelené stěny můžete umístit kamkoli, do jakéhokoli prostoru, který si jen dokážete představit. Na balkoně, kde vám z horních pater budou přepadat jahody, borůvky, rajčata a v dolních patrech můžete pěstovat čerstvé byliny. Doma v předsíni, na nevyužité stěně v obývacím pokoji nebo třeba na stěně u schodů. Možností je tolik, kolik vás jich napadne.

Proč si vůbec pořizovat vertikální zelenou stěnu? Je to v jednoduchosti, praktičnosti, čistotě a v neposlední řadě budete příjemně překvapeni cenou! Samozavlažovací stěny působí esteticky uvnitř i venku, čistí vzduch, ochlazují a osvěžují prostory. Podívejte se www.meandr.cz a nechte si navrhnout vhodné řešení.

 

Právě se děje

Další zprávy