Věnujte se raději umění než sociálním sítím, vyzvala vévodkyně Kate londýnské žáky

Magazín Magazín
7. 2. 2019 11:28
Vévodkyně z Cambridge, manželka prince Williama, při své návštěvě londýnské školy Alperton Community School motivovala děti k tomu, aby se raději věnovaly výtvarné tvorbě než sociálním sítím.
Vévodkyně Kate na návštěvě v londýnské škole.
Vévodkyně Kate na návštěvě v londýnské škole. | Foto: Shutterstock

Vévodkyně Kate v rámci svých královských povinností navštívila londýnskou školu Alperton Community School, kde se zajímala o přístup učitelů k psychice žáků i dětské zájmy. Kromě setkání s personálem absolvovala několik hodin výuky, kde sledovala, čemu se žáci zrovna věnují.

Část její návštěvy se točila i okolo nadužívání sociálních sítí. "Používáte ve škole sociální sítě?" ptala se učitelů. Ti jí oznámili, že je to především otázka mimoškolních aktivit dětí, ale rodičům posílají pravidelné zprávy o tom, co jejich děti na internetu zajímá. O průběhu její návštěvy informoval britský deník The Telegraph

Vévodkyně z Cambridge se také zajímala o to, zda učitelé dbají na psychickou pohodu žáků.  

Setkala se i s úspěšnými 16letými studenty. Jeden z nich ukázal člence královské rodiny výkresy, které ji okouzlily. "Vidíte, tohle dokážete, když nebudete trávit čas na sociálních sítích. Je to úžasné. Upřímně, jsou opravdu skvělé," pochválila studenta.

Setkání s úspěšnými studenty.
Setkání s úspěšnými studenty. | Foto: Shutterstock

"Výtvarné dovednosti vám zůstanou celý život"

Kate se svěřila s tím, že také studovala umění a že ho má stále velmi ráda. "Je to něco, co se svými dětmi dělám ráda. Třeba papírmaš! Nadělá se při něm nepořádek, ale je to skvělé," řekla.

Pochlubila se také tím, že princ George nedávno přišel s nápadem nakreslit obrázek pomocí uhlíku z krbu. Dodala, že umění pomáhá dětem vyjádřit kreativitu, ale zároveň podporuje sebedůvěru. "Tahle dovednost vám zůstane po celý život," řekla vévodkyně. 

Londýnská škola je známá svým přátelským přístupem a zdůrazňováním psychické pohody dětí. Kromě toho svoje žáky nestresuje neustálým zkoušením.

Vyznáte se v královské rodině? Zkuste si náš kvíz

 

Právě se děje

před 12 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy