Věnujte se raději umění než sociálním sítím, vyzvala vévodkyně Kate londýnské žáky

Magazín Magazín
7. 2. 2019 11:28
Vévodkyně z Cambridge, manželka prince Williama, při své návštěvě londýnské školy Alperton Community School motivovala děti k tomu, aby se raději věnovaly výtvarné tvorbě než sociálním sítím.
Vévodkyně Kate na návštěvě v londýnské škole.
Vévodkyně Kate na návštěvě v londýnské škole. | Foto: Shutterstock

Vévodkyně Kate v rámci svých královských povinností navštívila londýnskou školu Alperton Community School, kde se zajímala o přístup učitelů k psychice žáků i dětské zájmy. Kromě setkání s personálem absolvovala několik hodin výuky, kde sledovala, čemu se žáci zrovna věnují.

Část její návštěvy se točila i okolo nadužívání sociálních sítí. "Používáte ve škole sociální sítě?" ptala se učitelů. Ti jí oznámili, že je to především otázka mimoškolních aktivit dětí, ale rodičům posílají pravidelné zprávy o tom, co jejich děti na internetu zajímá. O průběhu její návštěvy informoval britský deník The Telegraph

Vévodkyně z Cambridge se také zajímala o to, zda učitelé dbají na psychickou pohodu žáků.  

Setkala se i s úspěšnými 16letými studenty. Jeden z nich ukázal člence královské rodiny výkresy, které ji okouzlily. "Vidíte, tohle dokážete, když nebudete trávit čas na sociálních sítích. Je to úžasné. Upřímně, jsou opravdu skvělé," pochválila studenta.

Setkání s úspěšnými studenty.
Setkání s úspěšnými studenty. | Foto: Shutterstock

"Výtvarné dovednosti vám zůstanou celý život"

Kate se svěřila s tím, že také studovala umění a že ho má stále velmi ráda. "Je to něco, co se svými dětmi dělám ráda. Třeba papírmaš! Nadělá se při něm nepořádek, ale je to skvělé," řekla.

Pochlubila se také tím, že princ George nedávno přišel s nápadem nakreslit obrázek pomocí uhlíku z krbu. Dodala, že umění pomáhá dětem vyjádřit kreativitu, ale zároveň podporuje sebedůvěru. "Tahle dovednost vám zůstane po celý život," řekla vévodkyně. 

Londýnská škola je známá svým přátelským přístupem a zdůrazňováním psychické pohody dětí. Kromě toho svoje žáky nestresuje neustálým zkoušením.

Vyznáte se v královské rodině? Zkuste si náš kvíz

 

Právě se děje

před 47 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy