Věnujte se raději umění než sociálním sítím, vyzvala vévodkyně Kate londýnské žáky

Magazín Magazín
7. 2. 2019 11:28
Vévodkyně z Cambridge, manželka prince Williama, při své návštěvě londýnské školy Alperton Community School motivovala děti k tomu, aby se raději věnovaly výtvarné tvorbě než sociálním sítím.
Vévodkyně Kate na návštěvě v londýnské škole.
Vévodkyně Kate na návštěvě v londýnské škole. | Foto: Shutterstock

Vévodkyně Kate v rámci svých královských povinností navštívila londýnskou školu Alperton Community School, kde se zajímala o přístup učitelů k psychice žáků i dětské zájmy. Kromě setkání s personálem absolvovala několik hodin výuky, kde sledovala, čemu se žáci zrovna věnují.

Část její návštěvy se točila i okolo nadužívání sociálních sítí. "Používáte ve škole sociální sítě?" ptala se učitelů. Ti jí oznámili, že je to především otázka mimoškolních aktivit dětí, ale rodičům posílají pravidelné zprávy o tom, co jejich děti na internetu zajímá. O průběhu její návštěvy informoval britský deník The Telegraph

Vévodkyně z Cambridge se také zajímala o to, zda učitelé dbají na psychickou pohodu žáků.  

Setkala se i s úspěšnými 16letými studenty. Jeden z nich ukázal člence královské rodiny výkresy, které ji okouzlily. "Vidíte, tohle dokážete, když nebudete trávit čas na sociálních sítích. Je to úžasné. Upřímně, jsou opravdu skvělé," pochválila studenta.

Setkání s úspěšnými studenty.
Setkání s úspěšnými studenty. | Foto: Shutterstock

"Výtvarné dovednosti vám zůstanou celý život"

Kate se svěřila s tím, že také studovala umění a že ho má stále velmi ráda. "Je to něco, co se svými dětmi dělám ráda. Třeba papírmaš! Nadělá se při něm nepořádek, ale je to skvělé," řekla.

Pochlubila se také tím, že princ George nedávno přišel s nápadem nakreslit obrázek pomocí uhlíku z krbu. Dodala, že umění pomáhá dětem vyjádřit kreativitu, ale zároveň podporuje sebedůvěru. "Tahle dovednost vám zůstane po celý život," řekla vévodkyně. 

Londýnská škola je známá svým přátelským přístupem a zdůrazňováním psychické pohody dětí. Kromě toho svoje žáky nestresuje neustálým zkoušením.

Vyznáte se v královské rodině? Zkuste si náš kvíz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy