TEST Rampepurda, Ferda i Malý princ. Znáte dětskou klasiku?

Magazín Magazín
17. 7. 2014 9:45
Jak dobře znáte známé dětské knížky? Dávali jste pozor jako malí čtenáři, nebo teď jako předčítající rodiče?
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Je doba prázdnin a letních dovolených, je čas na odpočinek  a možná i hodiny a hodiny čtení. Jak pozorní čtenáři jste jako malí byli? A jak pozorně čtete své knihy dětem?

Ve spolupráci s projektem Čtení pomáhá připravil deník Aktuálně.cz velký prázdninový test dětské literatury.

TEST Vyzkoušejte v prázdninovém testu, jak obstojíte

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy