Veganka ukradla z chovu selata, chtěla je zachránit. Dostala pokutu a prospěšné práce

Mladá veganka bojující za ochranu zvířat se dostala před soud za to, že loni ze soukromého hospodářství ukradla šest selat. Hájila se tím, že je chtěla zachránit před životem v nevyhovujících podmínkách. Nakonec ale dostala pokutu a 90 hodin veřejně prospěšných prací.
Veganská aktivistka dostala pokutu za krádež selat. Trvá na tom, že udělala správnou věc | Video: Instagram/Lauren McGeachin

Veganka a aktivistka bojující za práva zvířat Lauren McGeachinová loni v listopadu vnikla do hospodářství náboženské komunity ve městě Pittsworth v australském Queenslandu a ukradla odtud šest selat. Video, na kterém se spolu se svými kamarády chlubila, že zvířata zachránila před strašlivými podmínkami, následně zveřejnila na sociálních sítích.

Nyní se osmadvacetiletá žena dostala před soud, který ji shledal vinnou za trestný čin krádeže a nařídil jí zaplatit pokutu ve výši 300 australských dolarů (necelých pět tisíc korun). Zároveň bude muset strávit 90 hodin při veřejně prospěšných pracích. Informoval o tom zpravodajský web australské stanice ABC.

Advokátka Kate McArthurová, která McGeachinovou obhajovala, uvedla, že se její klientka náhodou potulovala kolem chovné stanice a zjistila, že podmínky, ve kterých zvířata musí žít, jsou extrémně nevyhovující. "Proto několik selátek, která na tom byla obzvlášť špatně, pro jejich vlastní dobro odnesla," zdůraznila právnička u soudu.

Soud po výslechu svědků zjistil, že se McGeachinová a její přátelé do hospodářství vloupali, přelezli nebo přestřihli plot, který areál chránil. Při výslechu spoluviníků navíc policisté zjistili, že si jeden z nich odnesl ještě tři kuřata. Když se vyšetřovatelé dostali do mobilních telefonů obviněných, našli tam fotky a videa z drůbeží líhně.

Při vynesení rozsudku bylo pro McGeachinovou polehčující okolností, že dosud neměla záznam v trestním rejstříku a že soudu poslala omluvný dopis. "Vidím, že svého činu litujete a že si uvědomujete všechny jeho následky. Ať už byly podmínky, v jakých jste zvířata našla jakékoli, nijak to neospravedlňuje skutečnost, že jste do objektu vnikla bez povolení," sdělil obviněné soudce.

 

Právě se děje

Další zprávy