Vegan žaluje Burger King. Bezmasý burger mu připravili na grilu, kde vaří hovězí

Magazín Magazín
20. 11. 2019 15:03
Američan žaluje řetězec s rychlým občerstvením. Burger King mu totiž naservíroval maso rostlinného původu, které předtím ale obsluha připravila na grilu, kde běžně vaří tradiční mleté hovězí. Protože je vegan a slogan hlásal, že v burgeru není žádné maso, považuje muž reklamní text za zavádějící.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Američan Philip Williams u soudu řekl, že jeho burger nazvaný Impossible Whopper obsahoval stopy masových produktů. K situaci došlo v pobočce v Atlantě, kde si objednal do auta jídlo bez majonézy. Nikdo mu ale neřekl, že "veganský" Whopper grilují na stejném místě jako běžné maso. Kdyby tento fakt znal, jídlo by si vůbec nedával, dodal. 

Burger King se zatím ke sporu, o kterém píše zpravodajský web BBC, nevyjádřil. Na amerických webových stránkách podniku lze ale dohledat malým písmem poznámku, že zákazníci mohou požádat obsluhu řetězce o speciální úpravu pokrmu.

Mluvčí společnosti, která řetězec rostlinnými produkty zásobuje, agentuře Reuters sdělila, že vegetariáni a vegani se mohu zeptat, zda jim jídlo nepřipraví v mikrovlnné troubě.

Philip Williams u soudního dvoru v Miami řekl, že požaduje náhradu škody pro všechny Američany, kteří si koupili Impossible Whopper. Zároveň chce, aby Burger King přiznal, že veganské burgery vaří na stejném grilu jako běžné maso.

Burger King prodává "rostlinný" Whopper ve Švédsku od května, do Spojených států dorazil v srpnu. Čeští zákazníci ho mohli poprvé ochutnat minulý týden, kvůli odlišnému výrobci a složení ale nese název Rebel Whopper. Tuzemské pobočky se ale netají tím, že maso rostlinného původu není vhodné pro vegetariány, protože se připravuje na stejném grilu jako ostatní hovězí nebo kuřecí produkty. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy