Vegan žaluje Burger King. Bezmasý burger mu připravili na grilu, kde vaří hovězí

Magazín Magazín
20. 11. 2019 15:03
Američan žaluje řetězec s rychlým občerstvením. Burger King mu totiž naservíroval maso rostlinného původu, které předtím ale obsluha připravila na grilu, kde běžně vaří tradiční mleté hovězí. Protože je vegan a slogan hlásal, že v burgeru není žádné maso, považuje muž reklamní text za zavádějící.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Američan Philip Williams u soudu řekl, že jeho burger nazvaný Impossible Whopper obsahoval stopy masových produktů. K situaci došlo v pobočce v Atlantě, kde si objednal do auta jídlo bez majonézy. Nikdo mu ale neřekl, že "veganský" Whopper grilují na stejném místě jako běžné maso. Kdyby tento fakt znal, jídlo by si vůbec nedával, dodal. 

Burger King se zatím ke sporu, o kterém píše zpravodajský web BBC, nevyjádřil. Na amerických webových stránkách podniku lze ale dohledat malým písmem poznámku, že zákazníci mohou požádat obsluhu řetězce o speciální úpravu pokrmu.

Mluvčí společnosti, která řetězec rostlinnými produkty zásobuje, agentuře Reuters sdělila, že vegetariáni a vegani se mohu zeptat, zda jim jídlo nepřipraví v mikrovlnné troubě.

Philip Williams u soudního dvoru v Miami řekl, že požaduje náhradu škody pro všechny Američany, kteří si koupili Impossible Whopper. Zároveň chce, aby Burger King přiznal, že veganské burgery vaří na stejném grilu jako běžné maso.

Burger King prodává "rostlinný" Whopper ve Švédsku od května, do Spojených států dorazil v srpnu. Čeští zákazníci ho mohli poprvé ochutnat minulý týden, kvůli odlišnému výrobci a složení ale nese název Rebel Whopper. Tuzemské pobočky se ale netají tím, že maso rostlinného původu není vhodné pro vegetariány, protože se připravuje na stejném grilu jako ostatní hovězí nebo kuřecí produkty. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy