Vegan žaluje Burger King. Bezmasý burger mu připravili na grilu, kde vaří hovězí

Magazín Magazín
20. 11. 2019 15:03
Američan žaluje řetězec s rychlým občerstvením. Burger King mu totiž naservíroval maso rostlinného původu, které předtím ale obsluha připravila na grilu, kde běžně vaří tradiční mleté hovězí. Protože je vegan a slogan hlásal, že v burgeru není žádné maso, považuje muž reklamní text za zavádějící.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Američan Philip Williams u soudu řekl, že jeho burger nazvaný Impossible Whopper obsahoval stopy masových produktů. K situaci došlo v pobočce v Atlantě, kde si objednal do auta jídlo bez majonézy. Nikdo mu ale neřekl, že "veganský" Whopper grilují na stejném místě jako běžné maso. Kdyby tento fakt znal, jídlo by si vůbec nedával, dodal. 

Burger King se zatím ke sporu, o kterém píše zpravodajský web BBC, nevyjádřil. Na amerických webových stránkách podniku lze ale dohledat malým písmem poznámku, že zákazníci mohou požádat obsluhu řetězce o speciální úpravu pokrmu.

Mluvčí společnosti, která řetězec rostlinnými produkty zásobuje, agentuře Reuters sdělila, že vegetariáni a vegani se mohu zeptat, zda jim jídlo nepřipraví v mikrovlnné troubě.

Philip Williams u soudního dvoru v Miami řekl, že požaduje náhradu škody pro všechny Američany, kteří si koupili Impossible Whopper. Zároveň chce, aby Burger King přiznal, že veganské burgery vaří na stejném grilu jako běžné maso.

Burger King prodává "rostlinný" Whopper ve Švédsku od května, do Spojených států dorazil v srpnu. Čeští zákazníci ho mohli poprvé ochutnat minulý týden, kvůli odlišnému výrobci a složení ale nese název Rebel Whopper. Tuzemské pobočky se ale netají tím, že maso rostlinného původu není vhodné pro vegetariány, protože se připravuje na stejném grilu jako ostatní hovězí nebo kuřecí produkty. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy