Hledal mimozemšťany, vraky i místa, kde pomoct. Paul Allen plnil sny sobě i ostatním

Magazín ČTK Reuters Magazín, ČTK, Reuters
16. 10. 2018 12:30
Ve věku 65 let zemřel v pondělí v noci spoluzakladatel počítačové firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop, hledač lodních vraků i velký sportovní fanoušek podlehl rakovině lymfatických uzlin, s níž předtím několikrát úspěšně bojoval. Jeho společník z počátků softwarové éry Bill Gates ke skonu přítele napsal, že bez Allena by neexistoval svět osobních počítačů. Allen věnoval téměř dvě miliardy dolarů na vědecké výzkumy, ochranu přírody, vzdělávací projekty či umění. Podívejte se, čemu všemu se ve svém životě věnoval.
Miliardář a filantrop Paul Allen si užívá vítězství Super Bowlu se svým klubem Seattle Seahawks.
Miliardář a filantrop Paul Allen si užívá vítězství Super Bowlu se svým klubem Seattle Seahawks. | Foto: Reuters
Paul Allen, spoluzakladatel Microsoftu
Paul Allen, spoluzakladatel Microsoftu | Foto: ČTK

Spolužák a kamarád Billa Gatese

Paul Allen se svým kamarádem ze střední školy Billem Gatesem vymyslel v roce 1975 programovací jazyk Basic a o rok později založili ve městě Albuquerque v Novém Mexiku malou firmu s původně dvouslovným názvem Micro-Soft, která měla zprvu patnáctku pracovníků. Microsoft postupně ovládl světový trh s programy a nabobtnal až na téměř 130 tisíc zaměstnanců. Autorem jména byl údajně právě Allen. 

 

Právě se děje

před 35 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy