Foto: Tak mladí čeští astronomové vybojovali na celosvětové olympiádě čtyři medaile

Foto: Tak mladí čeští astronomové vybojovali na celosvětové olympiádě čtyři medaile
Mezinárodní astronomická olympiáda se letos konala v Kolombu, největším městě Srí Lanky, které leží na pobřeží Indického oceánu.
Na takovémto exotickém místě si členové před zahájením olympiády mohli vyzkoušet třeba lezení po palmách...
...nebo kriket.
Pak už začaly soutěže. Na ně delegace kvůli hladkému průběhu doprovázela policie.
Foto: FOS Media
hrz hrz
27. 10. 2018 6:32
Český tým přivezl z XXIII. Mezinárodní astronomické olympiády na Srí Lance jednu stříbrnou a tři bronzové medaile.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy