Ve Slavkově vyrostl další sněžný penis

ČTK ČTK, Report
17. 2. 2009 16:30
Slavkov u Brna - Už druhý dvoumetrový penis ze sněhu vznikl v pondělí večer ve Slavkově u Brna. A podobně jako jeho předchůdce musel z veřejného prostranství brzy zmizet. Strhli ho městští strážníci.

Mnohonásobnou zvětšeninu pánského přirození vyrobila trojice chlapců, která si říká Tým sněžných penisů. Jejich neobvyklé dílo vyrostlo poblíž školky v Kounicově ulici.

První mohutné sněhové pánské přirození vytvořili mladí recesisté ve Slavkově minulý týden. Budilo ale veřejné pohoršení, a tak ho městská policie srovnala se zemí.

"Tentokrát už záležitost řešíme coby přestupek. Tvůrce dílka známe a budeme s nimi věc řešit. Nechceme být přísní, ale na ulicích takovéto skulptury stavět nelze," vysvětluje velitel strážníků Pavel Ehrenberger.

Týmu sněžných penisů sice hrozí pokuta, ale případ zřejmě skončí domluvou.

Celkově už má skupina podle svých slov na kontě čtyři výtvarné "zářezy".

"Toto je už naše čtvrté dílo. První sochu jsme postavili na dovolené ve Francii. Napadlo tehdy hodně sněhu, nebylo co dělat a dílo bylo na světě," vypráví jeden ze členů týmu.

Kam dál:

  • Maluje penisem. Podívejte se
 

Právě se děje

před 44 minutami

Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 370,2 miliardy korun

Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o 370,2 miliardy korun na 2,42 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit splátky dluhopisů a pokrýt letošní schodek státního rozpočtu. Sněmovna zvýšila schodek v únoru kvůli dopadům šíření koronaviru a daňových změn z 320 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 226 121 korun.

Ministerstvo informovalo, že v prvním čtvrtletí umístilo na domácím finančním trhu státní dluhopisy za 231,8 miliardy korun, a plně tak pokrylo korunové splátky státního dluhu v letošním roce a zároveň částečně předfinancovalo letošní schodek státního rozpočtu.

Na financování státního dluhu bude letos potřebovat 728,4 miliardy korun. To je o 182,1 miliardy korun více, než úřad původně plánoval v prosincové Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2021. Za růstem je především zvýšení schodku letošního státního rozpočtu z 320 na 500 miliard korun kvůli dopadům pandemie a změnám daní.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy