Ve Slavkově vyrostl další sněžný penis

ČTK ČTK, Report
17. 2. 2009 16:30
Slavkov u Brna - Už druhý dvoumetrový penis ze sněhu vznikl v pondělí večer ve Slavkově u Brna. A podobně jako jeho předchůdce musel z veřejného prostranství brzy zmizet. Strhli ho městští strážníci.

Mnohonásobnou zvětšeninu pánského přirození vyrobila trojice chlapců, která si říká Tým sněžných penisů. Jejich neobvyklé dílo vyrostlo poblíž školky v Kounicově ulici.

První mohutné sněhové pánské přirození vytvořili mladí recesisté ve Slavkově minulý týden. Budilo ale veřejné pohoršení, a tak ho městská policie srovnala se zemí.

"Tentokrát už záležitost řešíme coby přestupek. Tvůrce dílka známe a budeme s nimi věc řešit. Nechceme být přísní, ale na ulicích takovéto skulptury stavět nelze," vysvětluje velitel strážníků Pavel Ehrenberger.

Týmu sněžných penisů sice hrozí pokuta, ale případ zřejmě skončí domluvou.

Celkově už má skupina podle svých slov na kontě čtyři výtvarné "zářezy".

"Toto je už naše čtvrté dílo. První sochu jsme postavili na dovolené ve Francii. Napadlo tehdy hodně sněhu, nebylo co dělat a dílo bylo na světě," vypráví jeden ze členů týmu.

Kam dál:

  • Maluje penisem. Podívejte se
 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy