Ve sklepě newyorského domu objevili úředníci deset žraloků. Plavali ve 4,5metrovém bazénku

Magazín Magazín
11. 9. 2017 12:32
Sedm ohrožených žraloků hnědých, dva hladkouny leopardí a jednoho kladivouna objevili úředníci ve sklepě domu ve státě New York. Zvířata zde plavala ve 4,5metrovém bazénku. Podle mluvčí akvária na Long Islandu Darlene Puntillové měla být pravděpodobně prodávána jako domácí mazlíčci.
žralok hnědý
žralok hnědý | Foto: Shutterstock

Zatímco v jednom pražském bytě vojenského sběratele objevili jeho příbuzní o víkendu munici, a dokonce i radioaktivní předmět, na druhém konci Atlantského oceánu se ve sklepě našlo deset žraloků. O neobvyklém nálezu informoval server HuffingtonPost.

Sedm ohrožených žraloků hnědých plavalo uvnitř bazénku ve sklepení domu v městečku Lagrangeville (ve státě New York). Kromě toho byli vedle nich nalezeni také dva mrtví hladkouni leopardí a jeden kladivoun.

Majitel domu je podezřelý z nelegálního přechovávání divokých zvířat, informovalo newyorské oddělení ochrany životního prostředí.

Zvířata, která plavala v bazénu o průměru 4,5 metru, byla změřena, označena a byla jim odebrána krev. Poté putovala do akvária na Long Islandu.

"Jsou mladí a měří od jedné a půl stopy (45,7 centimetru) do zřejmě čtyř stop (121 centimetrů), takže je jim zřejmě mezi jedním až třemi lety," uvedla mluvčí akvária Darlene Puntillová.

Exotičtí domácí mazlíčci

Ohrožení žraloci hnědí sice byli nalezeni v dobré kondici, ale jejich zdraví není nejlepší, kvůli podmínkám, ve kterých žili, a cestě, kterou museli absolvovat, dodala mluvčí.

"Díky naší péči se jim daří dobře. Všichni jedí a plavou dobře a naši pečovatelé je učí, jak se vynořit z vody pro potravu, aby mohli zjistit, kolik každé zvíře sežere," dodala Puntillová.

Ačkoliv úřady stále neznají všechny detaily o tom, jak se žraloci do domu dostali, podle mluvčí akvária je pravděpodobné, že byli prodáváni jako exotičtí domácí mazlíčci, což je protizákonné. Případ se tak stále vyšetřuje.

Podle HuffingtonPost to není poprvé, kdy akvárium ve městě Riverhead na Long Islandu přijalo zachráněná zvířata.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 50 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy