reklama
 
 

Ve sklepě newyorského domu objevili úředníci deset žraloků. Plavali ve 4,5metrovém bazénku

11. 9. 2017 12:32
Sedm ohrožených žraloků hnědých, dva hladkouny leopardí a jednoho kladivouna objevili úředníci ve sklepě domu ve státě New York. Zvířata zde plavala ve 4,5metrovém bazénku. Podle mluvčí akvária na Long Islandu Darlene Puntillové měla být pravděpodobně prodávána jako domácí mazlíčci.

Zatímco v jednom pražském bytě vojenského sběratele objevili jeho příbuzní o víkendu munici, a dokonce i radioaktivní předmět, na druhém konci Atlantského oceánu se ve sklepě našlo deset žraloků. O neobvyklém nálezu informoval server HuffingtonPost.

Sedm ohrožených žraloků hnědých plavalo uvnitř bazénku ve sklepení domu v městečku Lagrangeville (ve státě New York). Kromě toho byli vedle nich nalezeni také dva mrtví hladkouni leopardí a jeden kladivoun.

Majitel domu je podezřelý z nelegálního přechovávání divokých zvířat, informovalo newyorské oddělení ochrany životního prostředí.

Zvířata, která plavala v bazénu o průměru 4,5 metru, byla změřena, označena a byla jim odebrána krev. Poté putovala do akvária na Long Islandu.

"Jsou mladí a měří od jedné a půl stopy (45,7 centimetru) do zřejmě čtyř stop (121 centimetrů), takže je jim zřejmě mezi jedním až třemi lety," uvedla mluvčí akvária Darlene Puntillová.

Exotičtí domácí mazlíčci

Ohrožení žraloci hnědí sice byli nalezeni v dobré kondici, ale jejich zdraví není nejlepší, kvůli podmínkám, ve kterých žili, a cestě, kterou museli absolvovat, dodala mluvčí.

"Díky naší péči se jim daří dobře. Všichni jedí a plavou dobře a naši pečovatelé je učí, jak se vynořit z vody pro potravu, aby mohli zjistit, kolik každé zvíře sežere," dodala Puntillová.

Ačkoliv úřady stále neznají všechny detaily o tom, jak se žraloci do domu dostali, podle mluvčí akvária je pravděpodobné, že byli prodáváni jako exotičtí domácí mazlíčci, což je protizákonné. Případ se tak stále vyšetřuje.

Podle HuffingtonPost to není poprvé, kdy akvárium ve městě Riverhead na Long Islandu přijalo zachráněná zvířata.

autor: Magazín | 11. 9. 2017 12:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama