Ve kterém městě strávit víkend? Nejlépe v Londýně, Berlíně nebo Vídni, tvrdí cestovatelský žebříček

Magazín Magazín
21. 10. 2017 8:05
Berlínská vyhledávací platforma WeekenGO zveřejnila žebříček světových měst, která jsou nejlepší na víkendové výlety. Platforma definovala několik faktorů, jež ovlivňují 48hodinový pobyt. Autoři vzali v potaz i věk a typ cestovatelů. Mileniálové vyhledávají jiné destinace než rodiny či lidé od padesáti let výše. „Vzhledem k tomu, že jsme zkoumali více než tisíc měst po celém světě, každá destinace, která se dostala do první stovky, by měla být na vašem seznamu míst, kam se vydat,“ řekl serveru Travel and Leisure spoluzakladatel platformy Tobias Boese. Mezi hodnotícími kritérii se objevila otázka dopravy, dostupnosti ubytování, kulturního dění v místě, bezpečnosti, ale i tolerance.
Londýn, ilustrační foto
Londýn, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

1. Londýn

Hlavní město Spojeného království boduje především mezi mladými cestovateli. A to nejen pro své kulturní akce, ale i díky toleranci, možnostem zábavy a dostupnosti ubytování.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Indie zakáže dalších 43 čínských mobilních aplikací, kromě TikToku omezuje i Alibabu

Indie v úterý zakázala 43 mobilních aplikací, které z většiny patří čínským softwarovým firmám. Podle indického ministerstva informačních technologií představovaly nebezpečí pro "svrchovanost a celistvost" země. Na černé listině se ocitly také čtyři aplikace čínského internetového prodejce Alibaba, uvedla agentura AP.

Krok přichází měsíc poté, co Indie zakázala desítky aplikací čínských technologických společností, včetně populární aplikace na přehrávání krátkých videí TikTok či videohry PUBG. Indické úřady uvedly, že aplikace slouží ke krádežím a podloudnému přenosu uživatelských dat na servery mimo území Indie. Peking se tehdy vůči zákazu ostře ohradil.

Nejnovější spor mezi oběma zeměmi přichází v době, kdy roste napětí ohledně jejich společné hranice. Čína a Indie spolu mají 3500 kilometrů dlouhou hranici v oblasti Himálaje a vedou vleklý územní spor v místech, kde neexistuje oboustranně uznaná hraniční čára. V polovině června konflikt v hornaté oblasti Ladákhu vyústil ve střet, při kterém zemřelo 20 indických vojáků. Šlo o první smrtelný střet mezi těmito asijskými jadernými mocnostmi za posledních 45 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Další zprávy