Vánoce v zoologické zahradě v Tróji budou celý prosinec

Ilona Víchová
4. 12. 2011 9:08
Zoo Praha v Tróji se rozhodla svým návštěvníkům připravit na prosinec pestrý vánoční program. Dokonce přijde i Mikuláš.
Odpočinek je důležitou součástí života ledních medvědů...nejen v Zoo Praha.
Odpočinek je důležitou součástí života ledních medvědů...nejen v Zoo Praha. | Foto: Reuters

Každý kdo navštíví Prahu, by neměl zapomenout zajít do zoo. Kromě příjemné procházky na návštěvníky čekají vzdělávací tabule, mnoho druhů zvířat a netradiční akce. Zoologická zahrada se rozhodla, že v měsíci prosinci připraví pro své návštěvníky předvánoční program.

Brány Zoo v pražské Tróji se nezavřou ani v zimě. Od listopadu do února mohou návštěvníci přijít každý den od devíti do čtyř hodin. Pokud by někdo chtěl, může mezi devátou a druhou hodinou dorazit i na Štědrý den a na Silvestra. Jediné, na co je třeba dávat pozor, je otevření vchodů. V zimním období se dovnitř dostaneme ve všední dny pouze hlavním vchodem. Jižní a severní pokladny jsou otevřené jen o víkendech, svátcích a prázdninách.

Foto: Reuters/David W Černý

 

Prosinec v Zoo Praha bude netradiční

V předvánočním čase se setkávají sponzoři Zoo Praha. K této příležitosti se uděluje cena Richarda. Oceňuje se ve třech kategoriích. Cenu Divokého Richarda dostane nápaditý a vtipný sponzorský počin. Malý Richard je určený pro děti a školy a Velkého Richarda dostávají sponzoři z firemní sféry.  

K Vánocům patří také strom. Dokonce i zvířata v Praze od druhé adventní neděle mají ten svůj rozsvícený.  Při prohlídce mohou všichni určovat druhy zvířat, které jsou ozdobou na vánočním stromku. Tento zvířecí skvost stojí poblíž pavilonu Sečuán.

Kdo vyrazí do zoo pátého prosince, určitě se potká s Mikulášem a jeho doprovodem. Pro každé hodné dítě bude mít v košíku malý dárek. Dalším lákadlem pro děti bude kamión Coca-cola, který do zoo zavítá dvanáctého prosince a přiveze celodenní program pro všechny malé návštěvníky plný her a soutěží.

Netradiční procházky čekají nejen na rodiče s dětmi, ale na všechny, které zajímá život zvířat za tmy. O adventní víkendy a po dobu vánočních prázdnin, mohou zájemci od pěti, půl šesté a šesté hodiny zkoumat, co dělají zvířata po zavírací době. První čas je určený pro děti a celý výklad je tomu přizpůsoben. Ostatní dva jsou připravené pro věkem dospělé návštěvníky. K prohlídce můžeme desátého prosince připojit sledování úplného zatmění měsíce. Zoologická zahrada tuto možnost připravila pro své návštěvníky ve spolupráci s pražskou pobočkou České astronomické společnosti.

70. mládě žirafy Rothschildovy v historii Zoo Praha.
70. mládě žirafy Rothschildovy v historii Zoo Praha. | Foto: Reuters

 

Pohádkové Vánoce v zoo: Darujte k vánocům sponzoring nebo adopci

Pokud se nechceme honit za vánočními dárky, je možné ve dnech sedmnáctého a osmnáctého prosince dorazit do Tróji, a zkusit si vlastnoručně vyrobit drobný vánoční dárek. O Štědrý den, kdy i zvířata budou dostávat vánoční nadílku, se každý může přijít podívat, jak se z ní budou radovat a popřát jim něco hezkého do nového roku.

Netradičním dárkem by mohla být adopce jakéhokoliv zvířete, které je uvedené na seznamu webových stránek www.zoopraha.cz. Každé zvíře může mít libovolný počet adoptivních rodičů nebo sponzorů. Adoptujeme si tak například hroznýše kubánského, orla bělohlavého, lva indického, tygra nebo gorilu. Pokud budeme chtít přispět menší částkou, můžeme poslat DMS ve tvaru: dms zoo + název druhu (například slon), kterou zašleme na telefonní číslo 8 77 77. Cena za jednu DMSku je třicet korun, kdy příjemce obdrží dvacet sedm korun. Pro představu gorily mají v současné době už pět tisíc tři sta smsek a levhart se může chlubit s čtrnácti tisíci kusy. Celkem bylo posláno k začátku listopadu téměř sto čtyřicet tisíc DMS.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy