V zoo mají tučňáka, který se bojí vody

ČTK ČTK
23. 1. 2009 19:30
Londýn - Nečekanou hvězdou zoologické zahrady v anglickém Leeku se stal tučňák, který se bojí vody.
Foto: Reuters

Tučňák jménem Kentucky postává osamoceně a nešťastně na skále, zatímco jeho 23 kolegů dovádí v bazénu, napsal list The Sun.

Chovatelé v zoo vysvětlují podivné chování tučňáka tím, že nemá dost peří, které by ho chránilo před studenou vodou.

"Narodil se už poněkud zakrslý a má problémy se ztrátou peří," řekl jeden z chovatelů Adam Stevenson.

Voda je pro něj příliš chladná, a tak tráví všechen čas na skále a kolébavě přechází sem a tam.

"Návštěvníkům to připadá zábavné, když stále jen tak sedí. Stal se už velmi známým, protože u tučňáků je hodně neobvyklé, když nemají rádi vodu," řekl Stevenson.

Zaměstnanci zoologické zahrady se snaží jedenáctiletého Kentuckyho dostat alespoň dvakrát denně do bazénu, aby si očistil peří.

"Je vážně roztomilý, ale je mi ho trochu líto. Je to, jako když se díváte na opici, která se bojí skákat ze stromu na strom," řekl návštěvník Stacey Commons.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Zeman odvolal Kremlíka, řízením dopravy pověřil Havlíčka

Prezident Miloš Zeman odvolal ke čtvrtku z funkce ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Zároveň pověřil řízením ministerstva místopředsedu vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO). V čele dopravy stane od pátku.

Změnu ve vládě v pondělí navrhl premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli kritizované zakázce na informační systém pro elektronické dálniční známky. Předseda vlády počítá s tím, že Havlíček bude řídit resort dopravy až do konce funkčního období současné vlády.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Rozloučení s Kuberou bude 3. února, doplňovací volby do Senátu proběhnou na konci března

Smuteční shromáždění k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se uskuteční 3. února v poledne v Teplicích. Následně se odpoledne bude konat pietní shromáždění v pražském Rudolfinu. Pohřeb se uskuteční v rodinném kruhu. O organizaci posledního rozloučení jednali ve středu s Kuberovými blízkými předseda senátorů ODS Miloš Vystrčil a vedoucí kanceláře předsedy Senátu Petr Kostka.

Doplňovací senátní volby na Teplicku se uskuteční 27. a 28. března. Termín voleb ve středu vyhlásil prezident Miloš Zeman, rozhodnutí ještě musí spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO). .Podle zákona se doplňovací volby musí uskutečnit do 90 dnů od úmrtí předsedy Senátu Kubery, tedy nejpozději v polovině dubna. Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek Kuberova funkčního období, tedy zhruba na čtyři roky do 13. října 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy