V zoo mají tučňáka, který se bojí vody

ČTK ČTK
23. 1. 2009 19:30
Londýn - Nečekanou hvězdou zoologické zahrady v anglickém Leeku se stal tučňák, který se bojí vody.
Foto: Reuters

Tučňák jménem Kentucky postává osamoceně a nešťastně na skále, zatímco jeho 23 kolegů dovádí v bazénu, napsal list The Sun.

Chovatelé v zoo vysvětlují podivné chování tučňáka tím, že nemá dost peří, které by ho chránilo před studenou vodou.

"Narodil se už poněkud zakrslý a má problémy se ztrátou peří," řekl jeden z chovatelů Adam Stevenson.

Voda je pro něj příliš chladná, a tak tráví všechen čas na skále a kolébavě přechází sem a tam.

"Návštěvníkům to připadá zábavné, když stále jen tak sedí. Stal se už velmi známým, protože u tučňáků je hodně neobvyklé, když nemají rádi vodu," řekl Stevenson.

Zaměstnanci zoologické zahrady se snaží jedenáctiletého Kentuckyho dostat alespoň dvakrát denně do bazénu, aby si očistil peří.

"Je vážně roztomilý, ale je mi ho trochu líto. Je to, jako když se díváte na opici, která se bojí skákat ze stromu na strom," řekl návštěvník Stacey Commons.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 28 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy