V USA se narodilo kotě se dvěma obličeji, přežilo 2 dny

mp
15. 6. 2013 13:00
Kotě trpělo vzácnou genetickou vadou
Kočka trpící chorobou diprosopus (ilustrační fotografie)
Kočka trpící chorobou diprosopus (ilustrační fotografie) | Foto: Profimedia

Amity - V americkém státu Oregon se v úterý narodilo vzácné kotě s kraniofaciální duplikací. Podle veterinářů bylo v dobrém zdravotním stavu, ale za dva dny zemřelo.

Majitelka Stephanie Durkee se o jeho narození dozvěděla od svých dětí. "Přišly a tvrdily, že je tu kočka s dvěma hlavami," popsala NBC celou situaci překvapená žena.

Koťátko dostalo jméno Deucy.

Ihned po narození ho Stephanie odvezla k vyšetření na veterinární stanici. Zvíře trpící genetickou poruchou totiž nezvykle mňoukalo, jeho zdravotní stav i orgány byly podle ošetřující specialistky Kristi Ellis v pořádku.

 

Matka Deucy odvrhla, a tak Stephanie musela kotě každé dvě hodiny krmit injekční stříkačkou. Po dvou dnech našli koťátko mrtvé.

Zvířata s kraniofaciální duplikací (diprosopus) se málokdy dožívají vysokého věku, délka jejich života dosahuje až na výjimky maximálně čtyř dnů.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou a po domácím vítězství 129:92 nad Orlandem stále dotírají na lídra Východní konference Philadelphii. Sixers se v čele tabulky udrželi díky výhře 111:97 nad Dallasem. Při shodném počtu 22 vítězství mají oproti Nets na kontě o jednu porážku méně.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Orlando 129:92, Denver - Washington 110:112, Memphis - LA Clippers 122:94, Milwaukee - New Orleans 129:125, New York - Sacramento 140:121, Philadelphia - Dallas 111:97.

Další zprávy