reklama
 
 

Lev zabil průvodce v parku, kde dříve žil Cecil

26. 8. 2015 17:06
V národním parku v Zimbabwe došlo k dalšímu incidentu. Obětí se tentokrát stal průvodce, který zemřel po útoku lva.

Harrare  - Průvodce v jednom ze zimbabwských národních parků, Hwange National Park, odkud pocházel i nedávno zabitý Cecil, byl napaden lvem. Muž zraněním podlehl. Policisté i vedení parku označili průvodce za hrdinu, píše agentura AFP.

"S hlubokým zármutkem v srdci musíme potvrdit, že náš profesionální průvodce Quinn Swales zemřel po útoku lva. Svým statečným jednáním ale zachránil ty, které měl na starost," napsali v oficiálním prohlášení zástupci největší přírodní rezervace v Zimbabwe.  

K incidentu došlo podle oficiálních informací v pondělí 24. srpna, když skupinka šesti turistů opustila auto. Chtěla se dostat blíž k odpočívajícím lvům.

"Na první pohled se zdáli být klidní. Byla mezi nimi i mláďata, proto se posléze stali nepřátelští. Průvodci se nejprve podařilo je zastrašit a odehnat pryč. Jeden ze lvích samců ho ale napadl zezadu," přiblížil tamní policista.

Čtyřicetiletý Swales byl vrtulníkem transportován do nedaleké nemocnice, kde svým zraněním podlehl.

Podle informací místních lidí stojí za útokem čtrnáctiletý Nxahou, který byl již v minulosti spojován s agresivními výpady proti lidem.

Na základě této tragédie rovněž vyzvalo vedení národní rezervace návštěvníky k vysoké míře ostražitosti. "Buďte opatrní, i když se vám zvířata zdají přátelská. Nikdy nevíte, co bude následovat," varovalo vedení parku.

Lovec, který lva Cecila zabil, byl hlupák, jde ale o jednotlivý čin, není to podle mě to, co je problémem Afriky. Tím je pytláctví, které se rozbujelo na všech úrovních, říká kurátor savců Brandl. | Video: Daniela Drtinová |  19:08

autor: Magazín | 26. 8. 2015 17:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama