V Praze utekl z klece gepard. Nic nehrozilo, říká zoo

Michal Štůsek Michal Štůsek
22. 1. 2010 17:25
Osmnáctiměsíční samice byla na svobodě jen několik minut

Praha - Osmnáctiměsíční gepardí samice z pražské zoo si dnes na několik minut vyzkoušela, jaké je to být na svobodě.

Z nabyté volnosti byla ale natolik zaskočená, že se za pár minut raději sama vrátila zpět do výběhu.

"Pravděpodobně ji k tomuto činu motivovala přítomnost psa jednoho z návštěvníků," vysvětlil mluvčí zoo Vít Kahle. Podle něj šelma přeskočila plot a poté se po celou dobu pohybovala v blízkosti výběhu.

"Zhruba po 5 minutách se sama vrátila zpět na své území - opět plavným skokem," doplnil mluvčí.

Gepardí útěk podle něj nebyl nebezpečný pro návštěvníky zahrady. "Na rozdíl od jiných kočkovitých šelem není přítomnost člověka a geparda smrtelně nebezpečná, chovatelé či fotograf zoo chodí do jejich výběhu běžně," potvrdil Kahle.

Výběh nejrychlejších suchozemských savců bude nyní na několik dní uzavřen, návštěvníci gepardy spatří, až v něm chovatelé zvýší plot.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy