V Praze utekl z klece gepard. Nic nehrozilo, říká zoo

Michal Štůsek Michal Štůsek
22. 1. 2010 17:25
Osmnáctiměsíční samice byla na svobodě jen několik minut

Praha - Osmnáctiměsíční gepardí samice z pražské zoo si dnes na několik minut vyzkoušela, jaké je to být na svobodě.

Z nabyté volnosti byla ale natolik zaskočená, že se za pár minut raději sama vrátila zpět do výběhu.

"Pravděpodobně ji k tomuto činu motivovala přítomnost psa jednoho z návštěvníků," vysvětlil mluvčí zoo Vít Kahle. Podle něj šelma přeskočila plot a poté se po celou dobu pohybovala v blízkosti výběhu.

"Zhruba po 5 minutách se sama vrátila zpět na své území - opět plavným skokem," doplnil mluvčí.

Gepardí útěk podle něj nebyl nebezpečný pro návštěvníky zahrady. "Na rozdíl od jiných kočkovitých šelem není přítomnost člověka a geparda smrtelně nebezpečná, chovatelé či fotograf zoo chodí do jejich výběhu běžně," potvrdil Kahle.

Výběh nejrychlejších suchozemských savců bude nyní na několik dní uzavřen, návštěvníci gepardy spatří, až v něm chovatelé zvýší plot.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Situaci v Idlibu bude Erdogan řešit s Putinem, Merkelovou a Macronem na začátku března

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan řekl, že 5. března bude o situaci v severosyrské provincii Idlib hovořit na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. V Idlibu syrská armáda pokračuje v postupu proti rebelům, které podporuje Ankara, a v sobotu při její palbě zahynul další turecký voják.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Snowboardcrossařka Samková vyhrála závod Evropského poháru

Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála závod Evropského poháru v německém Grasgehrenu. Mistryně světa slavila vítězství po delší době, poté co se v elitním Světovém poháru dočkala triumfu pouze v prosincovém úvodním závodě v Montafonu a v dalších třech startech se musela spokojit jen s účastí v malém finále.

"Jsem spokojená, zase jsem si oživila, jaký to je vyhrávat," uvedla v nahrávce pro média Samková. "Samozřejmě ta konkurence na Evropském poháru není tak velká, bylo tady ale pět šest holek, co jezdí svěťáky, takže super," dodala.

V neděli je na programu další závod. Světový pohár bude pokračovat až o prvním březnovém víkendu v Sierra Nevadě. Samkové v něm patří po čtyřech závodech třetí místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy