V Playboyi se poprvé objeví muslimka v hidžábu. Negativních reakcí se nebojím, nečtu je, říká

Magazín Magazín
30. 9. 2016 7:00
Pánský časopis Playboy pokračuje ve své přeměně, kterou započal na začátku roku. Tehdy se zřekl nahých dívek a na titulní stranu dal modelku z Instagramu. V nejnovějším vydání se objeví muslimská novinářka v hidžábu, která bude mít v časopisu kromě rozhovoru i sérii fotografií.
Foto: Kate Warren / Playboy

Jmenuje se Noor Tagouri, je jí 22 let, pracuje jako novinářka a je to hrdá muslimka libyjského původu žijící v Americe. A od příštího měsíce to také bude tvář časopisu Playboy, který ji nafotil v hidžábu před stěnou s americkou vlajkou. Poukázal na to web deníku The Telegraph.

„Vzpoura je pro mě způsob, jak být upřímná,“ tvrdí Noor Tagouri. O její zálibě provokovat svědčí fotka z roku 2012, kterou pořídila ve ze zpravodajském studiu televize ABC. Napsala k ní, že je jejím snem stát se první muslimskou moderátorkou s hidžábem v Americe.

POUTINE!! And some weird orange juice thing. 😝 #Montreal

Fotka zveřejněná uživatelem Noor Tagouri (@ntagouri),

Tagouri se objeví v říjnovém vydání Playboye v rámci seriálu článků nazvaném Odpadlíci. Ten představuje lidi, „kteří riskovali vše včetně svých životů, aby mohli dělat to, co milují“.

Kromě rozhovoru se v časopise objeví série fotografií, na kterých pózuje oblečená v kožené bundě, černých džínách a s hidžábem. 

Negativních reakcí se nebojí, údajně ji vůbec nezajímají. „Nečtu je a nepřikládám jim žádnou pozornost. Je to negativní energie a to není zdravé,“ vysvětluje.

Pánský časopis Playboy pokračuje v přeměně konceptu, kterou zahájil začátkem letošního roku, kdy se poprvé od roku 1972 v magazínu neobjevila nahá žena. Na titulní straně nového Playboye pózovala dívka z Instagramu Sarah McDanielová, která si s nevinným výrazem fotila selfíčko. Modelka navíc trpí různobarevností duhovek a celá fotka je tematicky stylizovaná do sociální sítě Snapchat.

Statistiky totiž ukazují, že až polovina uživatelů sociální sítě Snapchat jsou mladí lidé mezi 18 až 25 lety. A přesně na ně nový Playboy cílí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy