V Playboyi se poprvé objeví muslimka v hidžábu. Negativních reakcí se nebojím, nečtu je, říká

Magazín Magazín
30. 9. 2016 7:00
Pánský časopis Playboy pokračuje ve své přeměně, kterou započal na začátku roku. Tehdy se zřekl nahých dívek a na titulní stranu dal modelku z Instagramu. V nejnovějším vydání se objeví muslimská novinářka v hidžábu, která bude mít v časopisu kromě rozhovoru i sérii fotografií.
Foto: Kate Warren / Playboy

Jmenuje se Noor Tagouri, je jí 22 let, pracuje jako novinářka a je to hrdá muslimka libyjského původu žijící v Americe. A od příštího měsíce to také bude tvář časopisu Playboy, který ji nafotil v hidžábu před stěnou s americkou vlajkou. Poukázal na to web deníku The Telegraph.

„Vzpoura je pro mě způsob, jak být upřímná,“ tvrdí Noor Tagouri. O její zálibě provokovat svědčí fotka z roku 2012, kterou pořídila ve ze zpravodajském studiu televize ABC. Napsala k ní, že je jejím snem stát se první muslimskou moderátorkou s hidžábem v Americe.

POUTINE!! And some weird orange juice thing. 😝 #Montreal

Fotka zveřejněná uživatelem Noor Tagouri (@ntagouri),

Tagouri se objeví v říjnovém vydání Playboye v rámci seriálu článků nazvaném Odpadlíci. Ten představuje lidi, „kteří riskovali vše včetně svých životů, aby mohli dělat to, co milují“.

Kromě rozhovoru se v časopise objeví série fotografií, na kterých pózuje oblečená v kožené bundě, černých džínách a s hidžábem. 

Negativních reakcí se nebojí, údajně ji vůbec nezajímají. „Nečtu je a nepřikládám jim žádnou pozornost. Je to negativní energie a to není zdravé,“ vysvětluje.

Pánský časopis Playboy pokračuje v přeměně konceptu, kterou zahájil začátkem letošního roku, kdy se poprvé od roku 1972 v magazínu neobjevila nahá žena. Na titulní straně nového Playboye pózovala dívka z Instagramu Sarah McDanielová, která si s nevinným výrazem fotila selfíčko. Modelka navíc trpí různobarevností duhovek a celá fotka je tematicky stylizovaná do sociální sítě Snapchat.

Statistiky totiž ukazují, že až polovina uživatelů sociální sítě Snapchat jsou mladí lidé mezi 18 až 25 lety. A přesně na ně nový Playboy cílí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy