V Playboyi se poprvé objeví muslimka v hidžábu. Negativních reakcí se nebojím, nečtu je, říká

Magazín Magazín
30. 9. 2016 7:00
Pánský časopis Playboy pokračuje ve své přeměně, kterou započal na začátku roku. Tehdy se zřekl nahých dívek a na titulní stranu dal modelku z Instagramu. V nejnovějším vydání se objeví muslimská novinářka v hidžábu, která bude mít v časopisu kromě rozhovoru i sérii fotografií.
Foto: Kate Warren / Playboy

Jmenuje se Noor Tagouri, je jí 22 let, pracuje jako novinářka a je to hrdá muslimka libyjského původu žijící v Americe. A od příštího měsíce to také bude tvář časopisu Playboy, který ji nafotil v hidžábu před stěnou s americkou vlajkou. Poukázal na to web deníku The Telegraph.

„Vzpoura je pro mě způsob, jak být upřímná,“ tvrdí Noor Tagouri. O její zálibě provokovat svědčí fotka z roku 2012, kterou pořídila ve ze zpravodajském studiu televize ABC. Napsala k ní, že je jejím snem stát se první muslimskou moderátorkou s hidžábem v Americe.

POUTINE!! And some weird orange juice thing. 😝 #Montreal

Fotka zveřejněná uživatelem Noor Tagouri (@ntagouri),

Tagouri se objeví v říjnovém vydání Playboye v rámci seriálu článků nazvaném Odpadlíci. Ten představuje lidi, „kteří riskovali vše včetně svých životů, aby mohli dělat to, co milují“.

Kromě rozhovoru se v časopise objeví série fotografií, na kterých pózuje oblečená v kožené bundě, černých džínách a s hidžábem. 

Negativních reakcí se nebojí, údajně ji vůbec nezajímají. „Nečtu je a nepřikládám jim žádnou pozornost. Je to negativní energie a to není zdravé,“ vysvětluje.

Pánský časopis Playboy pokračuje v přeměně konceptu, kterou zahájil začátkem letošního roku, kdy se poprvé od roku 1972 v magazínu neobjevila nahá žena. Na titulní straně nového Playboye pózovala dívka z Instagramu Sarah McDanielová, která si s nevinným výrazem fotila selfíčko. Modelka navíc trpí různobarevností duhovek a celá fotka je tematicky stylizovaná do sociální sítě Snapchat.

Statistiky totiž ukazují, že až polovina uživatelů sociální sítě Snapchat jsou mladí lidé mezi 18 až 25 lety. A přesně na ně nový Playboy cílí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy