V Pasově otevřeli muzeum jezevčíků. Jedinými živými exponáty jsou tam psi majitelů

Majitelé muzea Josef Küblbeck (vlevo) a Oliver Storz se svými jezevčíky.
Jediným živými exponáty muzea jsou jezevčíci majitelů Seppi a Moni.
... až po množství keramických figurek či obrazy.
Staré německé pořekadlo prý tvrdí: Když se jezevčík podívá do zrcadla, vidí lva. Odkazuje tak na lovecké schopnosti jezevčíků.
Dackelmuseum na Residenzplatz v Pasově je otevřeno od 2. dubna a malá rezidence původně sloužila jako obchod.
Foto: ČTK
Magazín Magazín
7. 4. 2018 7:31
Začátkem dubna bylo v bavorském městě Pasov otevřeno nové muzeum jezevčíků - Dackelmuseum. Návštěvníci zde mohou obdivovat více než čtyři tisíce exponátů, které partneři Josef Küblbeck a Oliver Storz sbírali dvacet let. Od hraček přes psí známky a loutky až po obrazy oslavující toto plemeno. "Svět potřebuje muzeum 'špagetkového psa'," nechal se pro BBC slyšet Küblbeck. Jediným živými exponáty muzea jsou dva jezevčíci majitelů, tedy Seppi a Moni. Podle zakladatelů si toto oblíbené bavorské plemeno získává srdce čím dál více lidí. Server Travel and Leisure připomíná také německé pořekadlo: Když se jezevčík podívá do zrcadla, vidí lva. Odkazuje tak na lovecké schopnosti těchto psů.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy