V Milovicích nad Labem vyrostl zábavní park Mirakulum

Ilona Víchová
30. 8. 2012 8:17
Chcete s dětmi zažít nové dobrodružství? Vydejte se do Milovic nad Labem do zábavního parku Mirakulum.
Foto: Aktuálně.cz

Den plný her a zábavy si se svými dětmi užijete v Milovicích nad Labem, kde je od září otevřený nový zábavní park Mirakulum. Čeká vás sranda, zvířata a mnoho atrakcí, o kterých se dětem může jen zdát. 7 hektarů zábavy dokáže nadchnout malého i velkého návštěvníka, který má rád legraci, adrenalin a průzkum nového terénu.

Zábavně-naučný park Mirakulum

Inspiraci hledal tento jedinečný projekt ve světových zábavních parcích. Nápady na atrakce a zábavu našli i v řadách a hlavičkách dětí. Díky velké touze vytvořit pro vaše ratolesti to nejlepší z dětské zábavy, vznikla nová země plná her, stromů, zvířat a dětské fantazie. V září se tento jedinečný park otevře návštěvníkům a ti budou moci park Mirakulum prolézt křížem krážem.  

Atrakce pro všechny

Na návštěvníky čeká velkolepý hrad, kontaktní zoo s mini oslíky nebo lanové centrum zasazené do přírodní scenérie. Atrakce ocení nejen nejmenší dobrodruzi, ale také jejich rodiče. V areálu je k dispozici grilování pod širým nebem nebo překrásný venkovní amfiteátr. Před pár lety bylo na tomto území místo parku smetiště a bývalé vojenské prostory. Dnes na místě vyrostl úžasný areál, který v České republice nemá obdoby.

Foto: Aktuálně.cz

Nejzajímavějším dobrodružným místem je určitě dřevěný hrad s desetimetrovými výškovými rozdíly, visutými mostky, skluzavkami a rozhlednami. A co by to bylo za hrad, kdyby neměl nádvoří, kde se dá posedět a najíst. Děti budou muset vynaložit trochu pohybu a odvahy, aby tento hrad dobily. Adrenalinové nadšence ohromí obří houpačka. V zadní části Mirakula najdete vahadlové houpačky, houpací kruhy i koše pro batolata. Přímo uprostřed stojí čtyři unikátní obří houpačky pro dospělé ve výšce 12 metrů a kmitem do 20 metrů.

Trochu pohybu není na škodu

Lanová centra už jistě znáte, ale co takhle zajít na skákačky. V této části děti objeví dvě velké trampolíny a mohou zkusit dosáhnout až do oblak. Zadovádějte si na ploše 25 x 13 metrů. Ten, kdo se nebojí, že by se ztratil, ať si zkusí svou orientaci v Bludišti, které je protkané kilometrem cestiček. Proplétejte se mezi zasazenými habry nebo kontrolujte své děti z vyvýšené rozhledny.

Foto: Aktuálně.cz

Zábavnou část doplňuje i Minizoo, kde si děti mohou pohladit oslíka, mini kozu nebo ovečky. Užijte si společné chvilky v dřevěné vesničce se zvířátky. Amfiteátr v Mirakulu slibuje do budoucna divadelní a hudební představení, kde se vejde 600 posluchačů a diváků. Během příštího roku přibudou do parku další novinky. Vznikne vodní svět s fontánami, brouzdalištěm a lagunami. Děti si budou moci vychutnat naučnou lesní stezku. Ve vnitřních prostorách vzniknou herny a hrací koutky pro případ, že nevyjde počasí.

Foto: Aktuálně.cz

Program na první otevřené dny

Už v sobotu 1. září se v amfiteátru objeví kouzelník Radim Šoch. Na neděli si organizátoři připravily loutkové divadlo Aleše Bílka, které předvede pohádku O Červené Karkulce, Princezna a drak nebo Zvířátka a loupežníci. Mirakulum se oficiálně otevře 1. září a hned se ponese v duchu kouzel.

Foto: Aktuálně.cz

Vstupné do zábavního parku je zatím do konce letošní sezóny stanovené na 100 korun za celý den. Už ale nyní si můžete zakoupit permanentku na pět vstupů v hodnotě 350 korun. Do parku se doporučuje nosit sportovní oblečení a pro vaše ratolesti minimálně jedny věci na převlečení. Užijte si den plný her a zábavy už od 1. září v parku Mirakulum v Milovicích nad Labem v ulici Topolová 629. Park bude otevřený od čtvrtka do neděle od 10:00 do 17:00 hodin.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy