Veganský Glasgow bude mít kavárnu pojmenovanou jako hit od Nirvany. K pití bude Karma cola

Magazín Magazín
22. 8. 2017 8:05
V největším městě Skotska se koncem roku otevře kavárna inspirovaná skladbou legendární kapely Nirvana s názvem In Bloom. Podávat bude etické potraviny a nápoje, například Karma colu. Podobný vegansko-hudební podnik již v Glasgow existuje, jmenuje se Soy Division.
Skupina Nirvana.
Skupina Nirvana. | Foto: Aktuálně.cz

Ve skotském Glasgow bude koncem roku otevřena veganská kavárna inspirovaná americkou grungeovou kapelou Nirvana. Provoz je pojmenován jako In Bloom, což odkazuje také na jednu ze skladeb kapely z legendárního alba Nevermind.

Místo je popisováno jako "kavárna bez krutostí" a font loga se nápadně podobá tomu od Nirvany.

Dobrá Karma cola

Ačkoliv ještě není známa otevírací doba nového podniku na Clarendon Place, na Facebooku už se objevila informace, že budou podávat etické potraviny a nápoje, jako například novozélandskou Karma colu. Její prodejce si zakládá na tom, že zisk z každé prodané lahve nápoje putuje dělníkům ze Sierry Leone, kteří se podíleli na sběru ořechu kola.

In Bloom ale nebude zdaleka jediné místo inspirované světem hudby. Už loni byla v Glasgow otevřena kavárna Soy Division, odkazující na manchesterskou postpunkovou skupinu Joy Division. V tomto veganském ráji podávají nejen sójové latté, ale také bezvaječné quiche, sójovou slaninu a veganské párky.

Podle serveru NME je Glasgow považováno za druhé nejpřátelštější město pro vegany ve Velké Británii. Ve městě podle statistik žije až 28 procent veganů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy