Už žádní naháči v Alpách! rozhodli Švýcaři

Report
27. 4. 2009 17:30
Appenzell (Švýcarsko) - Konzervativním Švýcarům z alpského kantonu Appenzell Innerrhoden došla trpělivost s turisty, kteří se po horách pohybovali docela nazí.
Opalování na horách? Ano, ale oblečení! (ilustračí foto)
Opalování na horách? Ano, ale oblečení! (ilustračí foto) | Foto: Helmuth Rier - South Tyrol

O zákazu tohoto podivného druhu nudismu - který v regionu praktikovali zejména němečtí návštěvníci - rozhodli občané v tradičním všelidovém hlasování.

Pod alpskými vrcholky se turismus bez šatů rozmohl loni na podzim a místní obyvatelé si ho pranic neoblíbili. Novou módu označovali za "naprosto rušivou a rozčilující".

"Musíme před těmito nemorálními zvyky uchránit naše děti," citoval v únoru list Tages-Anzeiger šéfa tamní policie Melchiora Loosera. Brzy nato vláda nejmenšího švycarského kantonu doporučila zákaz turismu v rouše Adamově.

Oficiální stop vystavilo turistům bez šatů shromáždění občanů regionu Appenzell Innerrhoden, které se pro návrh vyslovilo drtivou většinou.

Ti, co se nařízení nepodřídí, budou muset počítat s pokutou ve výši 200 švýcarských franků (přes 3700 korun).

Nejmenší a nejkonzervativnější

Appenzell Innerrhoden je nejmenší ze švýcarských kantonů co do počtu obyvatel (pouhých 15,5 tisíce lidí) a druhý nejmenší podle rozlohy.

Jde také o jednu z nejkonzervativnějších oblastí alpské republiky. Ženy zde například smějí volit teprve od roku 1990.

Podobně chce proti neoblíbené novince z Německa postupovat také sousední region Appenzell Ausserrhoden, jehož zákonodárci se chystají zakročit proti "nestydatému chování" některých návštěvníků.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy