Útulek nabízí psa, který si myslí, že je kočka

Kristina Winklerová
26. 8. 2009 7:15
Londýn - Myslíte si, že poruchou identity můžou trpět jen lidé? V Anglii žije pes, který je přesvědčen, že je ve skutečnosti kočkou.

Chippy je postarší Jack Russel teriér, který strávil celý svůj dosavadní život v domácnosti společně se čtyřiceti kočkami. Nikdy se proto nenaučil, jak se má správný pes chovat.

Nejraději ze všeho spí podle britského deníku Daily Telegraph vedle své nejlepší kamarádky, černé kočky Annie, ulevuje si na kočičím záchodě a štěká jen výjimečně.

V současnosti o něj dočasně pečuje charitativní Liga na ochranu koček, která ho nabízí k adopci jako "čestnou" kočkovitou šelmu.

"Přišel k nám společně s velkým množstvím koček zachráněných z domácnosti v Cirencesteru. Nejprve nám řekli, že je mu devatenáct a je slepý a hluchý, ale nebyla to pravda," vysvětlila Liz Dartová, která se o Chippyho stará.

"Nemohli jsme ho k sobě nevzít, protože prožil s kočkami celý svůj život. Myslím si, že nikdy nic jiného nepoznal. Nenaučil se, jak být psem. Do pelíšku chodí s Annie, jsou si velmi blízcí a nejraději bychom jim našli společný nový domov. Velmi se o něj stará," dodala.

K dětem raději nechce

Pracovníci charitativní organizace se snaží Chippyho naučit psím způsobům, stále se ale chová spíše jako kočka.

"Skoro vůbec neštěká a ještě pořád chodí na kočičí záchod. Také rozkousal hračku v podobě malé myšky - těžko říct, jestli reagoval na šantu kočičí, která na ní byla. V současnosti ho krmíme psím žrádlem, ale bůh ví, co jedl předtím."

Veterinář je přesvědčen, že Chippy je o něco mladší, než se zdálo. Na základě prohlídky předpokládá, že je mu mezi třinácti a patnácti lety.

"Je to velmi krotký starý pes a máme ho moc rádi. Občas je složité najít dobrý domov pro zestárlá zvířata. Nemá problém s dětmi, ale tišší dům by mu vzhledem k jeho věku vyhovoval více," posteskla si Liz Dartová.

Na internetových stránkách, kde se Liga na ochranu koček snaží udat nechtěné domácí mazlíčky, Chippy "popisuje" své přednosti.

"Ztratil jsem přehled, s kolika kočkami jsem během uplynulých devatenácti let sdílel domácnost. Používám kočičí záchod, ale nikdy jsem nepřišel na kloub vrnění! Když mého majitele spolu se čtyřiceti kočkami vystěhovali z domu, milí lidé v Lize mě jednoduše nemohli opustit."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy