Útulek nabízí psa, který si myslí, že je kočka

Kristina Winklerová
26. 8. 2009 7:15
Londýn - Myslíte si, že poruchou identity můžou trpět jen lidé? V Anglii žije pes, který je přesvědčen, že je ve skutečnosti kočkou.

Chippy je postarší Jack Russel teriér, který strávil celý svůj dosavadní život v domácnosti společně se čtyřiceti kočkami. Nikdy se proto nenaučil, jak se má správný pes chovat.

Nejraději ze všeho spí podle britského deníku Daily Telegraph vedle své nejlepší kamarádky, černé kočky Annie, ulevuje si na kočičím záchodě a štěká jen výjimečně.

V současnosti o něj dočasně pečuje charitativní Liga na ochranu koček, která ho nabízí k adopci jako "čestnou" kočkovitou šelmu.

"Přišel k nám společně s velkým množstvím koček zachráněných z domácnosti v Cirencesteru. Nejprve nám řekli, že je mu devatenáct a je slepý a hluchý, ale nebyla to pravda," vysvětlila Liz Dartová, která se o Chippyho stará.

"Nemohli jsme ho k sobě nevzít, protože prožil s kočkami celý svůj život. Myslím si, že nikdy nic jiného nepoznal. Nenaučil se, jak být psem. Do pelíšku chodí s Annie, jsou si velmi blízcí a nejraději bychom jim našli společný nový domov. Velmi se o něj stará," dodala.

K dětem raději nechce

Pracovníci charitativní organizace se snaží Chippyho naučit psím způsobům, stále se ale chová spíše jako kočka.

"Skoro vůbec neštěká a ještě pořád chodí na kočičí záchod. Také rozkousal hračku v podobě malé myšky - těžko říct, jestli reagoval na šantu kočičí, která na ní byla. V současnosti ho krmíme psím žrádlem, ale bůh ví, co jedl předtím."

Veterinář je přesvědčen, že Chippy je o něco mladší, než se zdálo. Na základě prohlídky předpokládá, že je mu mezi třinácti a patnácti lety.

"Je to velmi krotký starý pes a máme ho moc rádi. Občas je složité najít dobrý domov pro zestárlá zvířata. Nemá problém s dětmi, ale tišší dům by mu vzhledem k jeho věku vyhovoval více," posteskla si Liz Dartová.

Na internetových stránkách, kde se Liga na ochranu koček snaží udat nechtěné domácí mazlíčky, Chippy "popisuje" své přednosti.

"Ztratil jsem přehled, s kolika kočkami jsem během uplynulých devatenácti let sdílel domácnost. Používám kočičí záchod, ale nikdy jsem nepřišel na kloub vrnění! Když mého majitele spolu se čtyřiceti kočkami vystěhovali z domu, milí lidé v Lize mě jednoduše nemohli opustit."

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy