reklama
 
 

USA se bály 11. září: Pilot minul letiště o 240 km

23. 10. 2009 10:40
Minneapolis - Ačkoli může nadpis tohoto textu působit trochu komicky, Spojené státy se ve středu večer více než hodinu reálně bály druhého 11. září.

Letištní operátoři totiž zcela ztratili kontakt s letem číslo 188 mířícím ze San Diega do Minneapolisu.

A co víc: piloti airbusu svou cílovou destinaci přeletěli a ještě dalších šestnáct minut pokračovali v cestě. Za tu dobu urazili plných 240 kilometrů.

Na letišti Madison ve státě Wisconsin už v tu dobu pomalu startovaly dvě stíhačky připravené stroj společnosti Northwest Airlines okamžitě sestřelit.

Vášnivá debata

Nakonec se operátorům podařilo se s piloty přece jen spojit. Ti airbus se 147 pasažéry otočili a dosedli podle plánu na letiště v Minneapolisu.

O únos či hrozbu teroristického útoku tedy nešlo. To ovšem nemění nic na tom, že vysvětlení posádky, proč o stovky kilometrů minula letiště, působí poněkud zvláštně.

"Posádka tvrdí, že vedla zapálenou debatu o současných poměrech v aeroliniích. V důsledku toho ztratila orientaci," uvedl ve svém prohlášení Státní úřad pro bezpečnost dopravy.

V letištních kuloárech se ale hovoří i o možnosti, že dvojice pilotů během letu usnula. Takovou možnost ovšem úřad označil za spekulaci.

Pasažéři nic netušili

Pravdu ukáží až záznamy z nahrávacího zařízení, které v současné době zkoumají vyšetřovatelé.

Jisté je zatím pouze to, že ačkoli letiště trnulo kvůli nebezpečí teroristického útoku, lidé na palubě neměli o celé patálii ani ponětí.

O tom, že svou cílovou destinaci přeletěli o 240 kilometrů, se dozvěděli, až když v Minneapolis vystoupili z letadla.

A jaké jsou vaše nejhorší zážitky s létáním? Podělte se s ostatními čtenáři v diskusi pod článkem!

autor: Report | 23. 10. 2009 10:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama